Lider PiS Jarosław Kaczyński w rozmowie z „Gazetą Polską” powiedział, co sądzi o powrocie Donalda Tuska do krajowej polityki. Już dzisiaj odbędzie się Rada Krajowa PO podczas której były premier ogłosi swoją decyzję. Na razie nie wiadomo, jaka miałaby być rola byłego premiera.

Według nieoficjalnych informacji politycy PO najchętniej widzieliby go na stanowisku wiceprzewodniczącego Platformy. Tutaj do gry włącza się prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski, który w ostatnich dniach zadeklarował, że jest gotów pomóc ugrupowaniu.

Wczoraj miało miejsce kilku godzinne spotkanie obecnego lidera PO Borysa Budki z Rafałem Trzaskowskim i Donaldem Tuskiem — nie udało się jednak zawrzeć żadnego konkretnego porozumienia. Po naradach Tusk wybrał się na lampkę wina do modnej warszawskiej knajpki.

Powrót byłego szefa RE wzbudził mnóstwo emocji i kontrowersji w mediach i wśród polityków PO, którzy upatrują w nim ostatniej nadziei na ratunek w obliczu spadających sondaży partii. Do powrotu Donalda Tuska do Polski odniósł się Jarosław Kaczyński, który stwierdził, że powrót polityka nie może być do końca zależny od niego samego.

Zobacz również: Ojciec Grzegorza Krychowiaka stanął w obronie syna i opowiedział o hejcie: „To nie fair”

Przeczytaj również:  Nowy program Magdy Gessler. To może być przedświąteczny hit!

— Brak zamiłowania do ciężkiej pracy pana Tuska — u nas dobrze znany, dowcipy o tym są — tam coraz gorzej jest przyjmowany, a na dodatek jego germanocentryczność nie wszystkim odpowiada. Zatem najpewniej nie ma innego wyjścia i musi wrócić. Taka jest brutalna prawda, cała reszta z tym proszeniem, wyczekiwaniem to teatr mający być może nieco osłodzić ten powrót lub uczynić go w ogóle możliwym — mówił wicepremier.

Kaczyński uważa, że powrót Tuska „ożywi jakąś mniejszościową część elektoratu Platformy”. Nie wykluczył przy tym, że objęcie przez polityka funkcji premiera „rządu technicznego” byłoby „ryzykowną akcją”.

— Taka większość wymagałaby oczywiście części naszej koalicji, ale także Konfederacji. Nie dawałbym szans na zrealizowanie takiego zamierzenia. Ono jest mało prawdopodobne — podsumował.

Zobacz również: Niedzielski: Kościół mógłby bardziej pomóc w promocji szczepień

źródło: dorzeczy.pl

(Visited 1 492 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj