Jarosław Kaczyński przedstawił gigantyczną kwotę reparacji, jaką nasz kraj powinien otrzymać od Niemiec. Jest odpowiedź niemieckiego rządu.

– Jest to suma bardzo poważna, 6 bln 200 mld zł – powiedział prezes Prawa i Sprawiedliwości.

– Niemcy nigdy tak naprawdę nie rozliczyły się ze swoich zbrodni wobec Polski. Nie mówię w ogóle o zbrodniach okresu lat 1939-1945, tylko właśnie o tych zbrodniach, które dotyczą naszego kraju, Polaków – oświadczył Jarosław Kaczyński na Zamku Królewskim w Warszawie.

– Suma, która została przedstawiona jako wartość poniesionych strat, została przyjęta najbardziej ograniczoną, można powiedzieć konserwatywną metodą. Można by ją bardzo zwiększyć. Jest to suma bardzo poważna, 6 bln 200 mld zł, troszkę przeszło 200 mld zł – powiedział, ujawniając ogromną sumę reparacji.

– Z punktu widzenia Niemiec i biorąc pod uwagę, że tego rodzaju odszkodowania płaci się przez dziesięciolecia, odszkodowania za I wojnę światową były płacone Francji jeszcze nie tak dawno, bodajże około 10 lat temu to się skończyło, to suma dla gospodarki niemieckiej całkowicie możliwa do udźwignięci – podsumował Kaczyński.

Wobec takiego obrotu spraw nie mógł pozostać obojętny rzecznik niemieckiego ministerstwa spraw zagranicznych.

– Stanowisko niemieckiego rządu nie uległo zmianie, sprawa reparacji została zamknięta – powiedział stanowczo.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: „Chwała Polsce!”. Wzruszające przemówienie Zełenskiego do Polaków [WIDEO]

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Putin nad trumną Gorbaczowa. Oto, jak się zachował [WIDEO]

źródło: tysol.pl

(Visited 421 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj