Władimir Putin wyszedł z ukrycia i przybył na czuwanie przy trumnie Michaiła Gorbaczowa. Na filmiku widać, jak prezydent Rosji z kwiatami podchodzi do ciała jedynego z przywódców dawnego ZSRR.

Władimir Putin podjął decyzję, że uroczystości pogrzebowe nie będą mieć wymiaru państwowego. Wzbudziło to liczne kontrowersje.

Putin nad trumną Gorbaczowa. Zobacz nagranie

Pod adresem Putina pojawiły się oskarżenia, że celowo pozbawia Gorbaczowa honorów. Wiadomo, że politycy za życia nie przepadali za sobą. Gorbaczow potępiał działania aktualnego prezydenta, mówiąc, że zmarnował jego wcześniejsze wysiłki. Nie akceptował również decyzji o wszczęciu wojny na Ukrainie.

Rosyjski prezydent złożył kwiaty, a następnie się ukłonił. Początkowo zgodnie z doniesieniami córki Gorbaczowa ceremonia pogrzebowa miała się odbyć 3 września. Agencja informacyjna Interfax przekazała, że dojdzie do niej w sali kolumnowej Domu Związków. Polityk spocznie na moskiewskim Cmentarzu Nowodziewiczym.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Maciej Orłoś tonie w astronomicznych długach? Dopadł go urząd skarbowy

ZOBACZ RÓWNIEŻ: „Zanim go obejrzycie, zastanówcie się dwa razy”. Oto film z okazji urodzin Łukaszenki. Trudno w to uwierzyć! [WIDEO]

źródło: Twitter / NEXTA

(Visited 329 times, 1 visits today)
Przeczytaj również:  40-latka położyła się, by odpocząć. Po godzinie już nie żyła [FOTO]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj