„Rankiem 1 września 1939 roku bomby spadły na Wieluń. Rankiem 24 lutego 2022 to powtórzyło się na Ukrainie” – mówił ukraiński prezydent Wołodymyr Zełenski do uczestników uroczystości rocznicy niemieckiej agresji na Polskę w Wieluniu.

Z ust ukraińskiego prezydenta padły również słowa podziękowania dla Andrzeja Dudy i Polaków za ogrom wsparcia dla jego narodu.

– Podobnie jak w roku 1939, tak i dziś ideologia pełna nienawiści próbuje zagarnąć Europę kosztem masowych mordów i terroru – stwierdził Zełenski.

Mocne słowa Wołodymyra Zełenskiego

Polityk przyznał, że naród ukraiński dołoży wszelkich starań, by powstrzymać wojenne zapędy Rosjan.

1 września 1939 roku, armia niemiecka najechała Polskę. Niemcy skoncentrowali się na zbrodniczej, nastawionej na wyniszczenie polityce wobec naszego kraju. Wieluń stał się symbolem cywilnych ofiar początku wojny.

II wojna światowa to z pewnością dramatyczny i największy konflikt w dziejach ludzkości. W jego wyniku zginęło ponad 60 mln ludzi, w tym 6 mln Polaków. W wojnie brało udział 61 państw, objęła swoim zasięgiem praktycznie cały świat.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: „Zanim go obejrzycie, zastanówcie się dwa razy”. Oto film z okazji urodzin Łukaszenki. Trudno w to uwierzyć! [WIDEO]

Przeczytaj również:  Patrioty są już w drodze do naszego kraju. „Mają chronić rejon wokół polskiego Zamościa”

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Putin nad trumną Gorbaczowa. Oto, jak się zachował [WIDEO]

źródło: Twitter

(Visited 188 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj