– Kiedy powiedziałem, że młode dziewczęta piją tyle, co ich rówieśnicy, to naprawdę nie chciałem nikogo urazić. Chciałem powiedzieć prawdę o pewnym szkodliwym zjawisku – tłumaczył się Jarosław Kaczyński, który odwiedził Wadowice. Prezes PiS przyznał, że „niczego tak w Polsce nie potrzebujemy, jak dzieci”.

Lider pisowców spotkał się w sobotę z mieszkańcami Wadowic i podkreślił, że to miasto zawsze będzie mu przypominało o Janie Pawle II.

– To, że o nim mówię wynika i z tego, że jestem w Wadowicach, ale nie tylko z tego, bo Jan Paweł II odegrał wielką rolę w dziejach Polski, ale także w dziejach ludzkości i ta rola trwa, sądzę, że przyjdą czasy, gdzie będzie nie malała, a rosła – mówił Jarosław Kaczyński.

Kaczyński o papieżu Janie Pawle II

– Jan Paweł II jest dzisiaj w naszym kraju, w jego ojczyźnie, bardzo ostro i konsekwentnie atakowany – atakowany brutalnie, atakowany skrajnie niesprawiedliwie, atakowany za różne grzechy, które jednak nie były jego grzechami. Jest niszczony w wielkiej mierze dlatego, że jego postać wpisała się do polskiej historii, jak może żadna inna, ale także dlatego, że stała się częścią tej historii, częścią polskiej tożsamości i o to właśnie chodzi, żeby ten element polskiej tożsamości, fundament tożsamości związanej z chrześcijaństwem, podważyć, by w ten sposób zmienić nasz kraj, zmienić Polskę, by odrzucić wartości, na których opieraliśmy się, dzięki którym po prostu jesteśmy – mówił polityk.

Przeczytaj również:  Mariusz Pudzianowski miał wypadek rowerowy. Pokazał rany

Jarosław Kaczyński zaznaczył, że losy naszego kraju były w przeszłości wyjątkowo bolesne i skomplikowane. Dodał, że gdyby nie ogromny wysiłek, to mogłoby nas jako państwa nie być na mapie.

– Mogłoby nas nie być. Nie tylko dlatego, że znaleźliśmy się w pewnym momencie przez 123 lata pod zaborami, tych zagrożeń było znacznie więcej. Polska zrodziła się w wyjątkowo trudnym miejscu Europy. Ze wszystkich stron byliśmy atakowani. Po dwóch stronach Polski były dwa narody wielokrotnie od nas liczniejsze i dysponujące wyższymi możliwościami – podsumował.

źródło: Polsat News / RMF 24

(Visited 129 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj