Prezes PiS Jarosław Kaczyński potwierdził, że przeprowadził już wiele rozmów z liderem Kukiz’15. Polityk podczas spotkania online z Klubami „Gazety Polskiej” opisał relacje wewnątrz Zjednoczonej Prawicy.

— To, że w koalicji są różnice zdań, nie ma żadnego znaczenia. Od tego jest kierownictwo koalicji, by pewne sprawy łagodzić i szukać rozwiązań, i to robimy. Jesteśmy nastawieni, by ta kadencja [rządów Zjednoczonej Prawicy] trwała do jesieni 2023 r., do konstytucyjnego terminu wyborów i wierzymy, że nam się to uda, niezależnie od tego, że wybuchy emocjonalne i ambicjonalne poważnie nam w tym przeszkadzają — przekazał lider PiS.

Zobacz również: Warszawa: Drastyczne podwyżki opłat za wywóz śmieci. Nawet 250 zł miesięcznie

Szef partii rządzącej podkreślił, że w najbliższej przyszłości należy sprostać oczekiwaniom Polaków i wprowadzić poważne zmiany.

— Jesteśmy zdeterminowani, by dokończyć tę kadencję, bo widzimy możliwość wprowadzenia wielu bardzo poważnych zmian, które w pozytywnym sensie dotyczą ogromnej większości Polaków — wyjaśnił Jarosław Kaczyński.

Zobacz również: Żona przerwała transmisję Wałęsy na żywo. Były prezydent odniósł się do wpadki przed kamerą [WIDEO]

Przeczytaj również:  „Ja tylko wodę mogę pić, ale…”. Kozidrak żartuje z prowadzenia po alkoholu [WIDEO]

— Wygraliśmy te wybory, potem kolejne, kolejną kadencję i może być tak dalej, jeśli jednak poziom irracjonalnych i partykularnych zachowań nie przekroczy pewnej miary. Na razie tak się nie stało, czy się nie stanie–- zobaczymy. Jeśli ktoś twierdzi, że to koniecznie musi doprowadzić do końca tego rządu, to też się myli. Szukamy innych możliwości i będziemy szukać dalej — dodał lider PiS i odpowiedział na pytanie, czy „Paweł Kukiz ma przyszłość w koalicji Zjednoczonej Prawicy?

— O kuchni nie należy w tej chwili mówić. Rozmawiamy, to mogę potwierdzić. Pojawiły się w mediach takie informacje, z których by wynikało, że ta rozmowa, to pierwsza czy jedna z niewielu rozmów. Takich rozmów było już bardzo wiele. W tej chwili można powiedzieć, że z Pawłem Kukizem dobrze się znamy — podsumował.

źródło: dorzeczy.pl

(Visited 143 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj