Od 1 kwietnia mieszkańców Warszawy czekają duże i niekoniecznie korzystne zmiany. Okazuje się, że zapłacą o wiele więcej za wywóz śmieci.

Opłata będzie wiązała się ze zużyciem wody, co z pewnością będzie ciosem wymierzonym w większe gospodarstwa.

Miasto przekonuje, że jest to „najbardziej sprawiedliwe z rozwiązań”. Po wprowadzonych zmianach zasady naliczania opłat pięcioosobowa rodzina zapłaci nawet 250 zł miesięcznie. Wcześniej były to kwoty rzędu 65 zł.

Zobacz również: Prokuratura wnioskuje o uchylenie immunitetu Sławomirowi Nitrasowi. Poseł twierdzi, że jest nękany [WIDEO]

Rada m.st. Warszawy zdecydowała o wprowadzeniu metody naliczania opłaty od ilości zużytej wody. W ostatnim czasie warszawiacy rozliczali się metodą „od lokalu”, czyli 65 zł w mieszkaniach i 94 zł w domkach jednorodzinnych. Teraz sytuacja się zmieni i będzie drożej. Dużo drożej.

Na stronie internetowej miasta, widnieje informacja, że mieszkańcy nieruchomości jednorodzinnych zapłacą za śmieci licząc 12,73 zł za 1 m sześc.
W przypadku, gdy w nieruchomości nie ma wodomierza, albo nie będzie podłączona do sieci wodociągowej, opłatę naliczy się według wzoru: liczba mieszkańców razy 4 m sześc. wody razy 12,73 zł.

Zobacz również: Sondaż: Wielkie zaskoczenie. Partia Hołowni w zawrotnym tempie dogania PiS

Przeczytaj również:  Lech Wałęsa nie wytrzymał: "Ja nie mam pieniędzy!"

Gdy spojrzymy na przykład pięcioosobowej rodziny, to opłata wyniesie nawet 250 zł miesięcznie.

Uchwała została przegłosowana poparciem radnych Koalicji Obywatelskiej. Radnym PiS nigdy nie podobało się takie rozwiązanie i naliczanie opłat za gospodarowanie odpadami. Powtarzali, że zrobią wszystko, by tzw. uchwały śmieciowe nie mogły wejść w życie.

— My w tej sprawie w sposób oczywisty stajemy po stronie mieszkańców — mówili radni PiS podkreślając, że takie pomysły są wynikiem rażących zaniedbań ze strony władzy.

źródło: se.pl

(Visited 925 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj