Propolski.pl: PiS Kaczyński

Kaczyński: „Po prostu przyjdzie czas, że dostaniemy to, co nam się należy, i nie od Ukraińców”

Kaczyński pojawił się w Stalowej Woli. Przywódca zapowiedział, że grupa trzymająca władzę wyegzekwuje od Unii Europejskiej „wydatki na uchodźców z Ukrainy”. Zapowiedział również, że podobnie będzie z reparacjami wojennymi od Niemiec.

Kaczyński odwiedził Stalową Wolę, gdzie zapowiedział wielkie próby wyegzekwowania pieniędzy od Unii Europejskiej. Przywódca twierdził, że Unia znajduje się w kryzysie.

Kaczyński: Wydatki na uchodźców z Ukrainy są znaczne

– Wydatki na uchodźców z Ukrainy są dość znaczne, ale my je udźwigniemy i też je wyegzekwujemy od UE, przyjdzie czas, że dostaniemy to, co nam się należy – przekonywał prezes pisowców w Stalowej Woli. Dodał również, że podobnie będzie kiedyś z reparacjami wojennymi od Niemiec.

– My naprawdę mamy dzisiaj możliwości, nieporównanie większe niż nawet te 7 lat temu, już nie mówiąc o latach 90.

Po prostu przyjdzie czas, że dostaniemy to, co nam się należy, i nie od Ukraińców, którzy będą się musieli odbudowywać, będą ciągle w bardzo trudnej sytuacji, będą musieli bardzo dużo wydać na armię, bo będą musieli mieć potężną armię, żeby się bronić przed ewentualnymi powtórzeniami, żeby odstraszyć Rosjan od podjęcia takich działań, jak podjęli już w tej chwili – mówił.

Przeczytaj również: Kowalski o Michale Kołodziejczaku: „Zwykły tchórz, między nami jest kolosalna różnica”

źródło: PAP

About the Author

Malicki Jan

Wspieram polskie sprawy i opowiadam się po stronie wolności. Chętnie oddaję się urokom rozrywki cyfrowej i jestem na bieżąco z platformą Xbox i Playstation.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these