propolski.pl: Owsiak zwrócił się do Telewizji Polskiej

Jurek Owsiak na czele nowej partii politycznej? Polacy zgodnie powiedzieli, co myślą

Czy Jurek Owsiak ma szanse zrobić karierę w polityce? Najnowszy sondaż przeprowadzony przez Instytut Badań Pollster w dniach 14-16.01.2020 r. pokazał, że Polacy są w tym temacie zgodni. Jurek Owsiak działa na rzecz WOŚP od 28 lat.

W przeprowadzonym badaniu zapytano Polaków, czy Owsiak byłby dobrym liderem politycznego ugrupowania. Szef WOŚP potrafi swoim charakterem i pewnością siebie porywać prawdziwe tłumy.

Dla wielu Polaków stanowi również moralny autorytet. Gdyby jednak zdecydował się spróbować swoich sił w polityce, nie mógłby liczyć na zbyt duże poparcie. Tak wynika z najnowszego sondażu przeprowadzonego na próbie 1075 dorosłych Polaków.

Aż 70 % ankietowanych zupełnie nie widzi Owsiaka jako lidera partii politycznej. Odmiennego zdania jest 15. proc. respondentów. Taka sama liczba nie miała konkretnego zdania w tej sprawie. Polacy zdecydowanie bardziej wolą, żeby lider WOŚP pozostał przy dotychczas pełnionej funkcji.

— Owsiak zajmuje się działalnością charytatywną, a społeczeństwo postrzega ją jako coś, co nie powinno mieć barw partyjnych — powiedział Sebastian Gajewski z Centrum im. Daszyńskiego.

źródło: dorzeczy.pl

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these