Strona główna Polska Kukiz tłumaczy, że nie warto być politykiem: „Straciłem sporo pieniędzy i popularność”

Kukiz tłumaczy, że nie warto być politykiem: „Straciłem sporo pieniędzy i popularność”

2 min czytania
0
0
1,925
Paweł Kukiz

Paweł Kukiz rozmawiał z „Faktem” o ciemnej stronie polityki. Przyznał, że odkąd wszedł w ten świat, jego życie zmieniło się na gorsze. Dodał, że bycie politykiem się po prostu nie opłaca.

— Bycie politykiem się nie opłaca! Kiedy nim zostałem, straciłem sporo pieniędzy i popularność — żalił się Kukiz w wywiadzie z gazetą.

Lider partii zaczął wspominać czasy, w których zarabiał duże pieniądze na koncertach. Wyjaśnił, że za jedno wystąpienie uzyskiwał wpływy większe niż za miesiąc pracy w Sejmie.

— Kiedyś grałem nawet 50 koncertów w roku. W Polsce muzyk, nawet nie jakiś wybitny, może zarabiać więcej niż poseł — wyznał muzyk.

Wiele osób zastanawia się, że skoro Paweł Kukiz tak narzeka na swoją pracę, to dlaczego z niej nie zrezygnuje, by wrócić na scenę? Polityk twierdzi, że za jego decyzją zaangażowania się w ten świat stała ważna idea. Mianowicie, by zmienić coś ważnego w Polsce.

Warto przypomnieć, że poseł w Polsce zarabia ok. 8 tys. zł brutto, dostaje również 2,4 tys. zł nieopodatkowanej diety. Kukiz podał jednak przykład, że za jeden koncert mógłby zainkasować dużo więcej, bo 15-30 tys. zł.

źródło: nczas.com

Reakcja
1
Przeczytaj również:  Tuleya bez ironii o Krystynie Pawłowicz: "Wyrozumiała, kulturalna, ale i wymagająca"
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Załaduj więcej napisanych przez marlenap
Załaduj więcej w  Polska

Sprawdź również

Miał być rycerzem na białym koniu, będzie obciążeniem. Tusk zaszkodzi Małgorzacie Kidawie-Błońskiej?

Jak wynika z badań Instytutu Badań Spraw Publicznych dla wp.pl Donald Tusk, który miał sta…