Joanna Scheuring-Wielgus, współzałożycielka partii Teraz!, podczas swojego przemówienia w Sejmie podsumowała PiS. Wypowiedziała się na temat uroczystości organizowanych na Westerplatte dla upamiętnienia wybuchu II wojny światowej. Zdaniem posłanki PiS wręcz lubuje się w celebrowaniu klęsk i beznadziejnych sytuacji. Scheuring-Wielgus nigdy nie kryła swojej antypatii wobec partii rządzącej. Również i w tym przypadku dała upust swojej politycznej niechęci. W mocnych słowach podsumowała działalność PiS. Posłanka zarzuciła partii Kaczyńskiego, że celowo i świadomie zniechęca ludzi do celebrowania świąt narodowych. 

„Tak jak powiedziałam na początku. Westerplatte i wrzesień 39 jest symbolem męstwa i poświęcenia żołnierzy” – zaczęła parlamentarzystka.

„Ale również jest symbolem nieudolności ówczesnych polityków i wojskowych, którzy nie zdołali zbudować wtedy ani skutecznych sojuszy politycznych, ani skutecznej armii. Poza bohaterstwem jest to też symbol klęski” – kontynuowała pełna emocji Scheuring-Wielgus.

„Ale wy, czyli Prawo i Sprawiedliwość lubujecie się w celebrowaniu klęsk i beznadziejnych sytuacji. Potraficie zohydzić, pokazaliście to przez ostatnie 3,5 roku, jak można zohydzić narodowe święta. Jak na przykład 4 czerwca czy święto konstytucji 3 maja, które też wam nie leży, coś wam się nie podoba” – podsumowała.

Przeczytaj również:  Polacy oglądali ten film przed meczem z Arabią. To ich zmotywowało

 

twitter.com

(Visited 88 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj