Na linii Borys Budka — Donald Tusk od dłuższego czasu dochodzi do spięć i wzajemnej antagonizacji, o czym też często informowały media.

Jeśli Budka jeszcze raz zaatakuje Tuska, dostanie w partii po uszach — stwierdził jeden z polityków PO, o czym donosi portal Wprost.pl.

Sam Donald Tusk, choć niezaangażowany w krajową politykę jak niegdyś, wciąż cieszy się uznaniem i respektem znacznej części Platformy Obywatelskiej. Według informacji „Wprost”, były premier zaprosił działaczy PO na rozmowy do Gdańska.

Platforma Obywatelska wkrótce będzie obchodziła swoje dwudziestolecie, lecz z powodu epidemii i lockdownu, uroczystości zostaną przełożone na przełom wiosny i lata. Wówczas władze partii opublikują nową deklarację ideową, przystającą do realiów XXI wieku.

— Po pierwsze, 90 proc. założycieli PO mogłoby na taką imprezę nie przyjść, bo w większości krytycznie oceniają to, co dziś dzieje się z partią. Po drugie, widać, że kierownictwo ma kłopot z dookreśleniem deklaracji ideowej, a szczególnie kwestii światopoglądowych. Bo już wycofują się z wpisania do niej spraw dotyczących aborcji — przekonuje jeden z „ojców założycieli” PO na łamach „Wprost”.

Przeczytaj również: „Wiele miejsc na świecie będzie patrzyło na Polskę”. Patryk Jaki zapowiada przełom: „Wolność jest nie tylko dla lewactwa”

Przeczytaj również:  Potężna eksplozja w Baranowie. Są osoby ranne

źródło: Do Rzeczy

(Visited 1 180 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj