Poseł Lewicy Krzysztof Śmiszek opublikował na Twitterze wpis, w którym wyśmiał stworzoną przez rząd możliwość zapisania się online na szczepienie. Od piątku seniorzy po 80 roku życia mogą zarejestrować się na szczepienia przeciwko koronawirusowi.

Mogą to zrobić na kilka sposobów: telefonicznie i przez internet lub w punkcie szczepień. Uruchomiono również formularz zgłoszenia chęci szczepienia dla każdego powyżej 18. roku życia. Sprawy jednak szybko się skomplikowały, a na stronie pacjent.gov.pl ukazała się informacja mówiąca o „przerwie technicznej” oraz „trwających pracach serwisowych”. Dostępność formularza została na szczęście szybko przywrócona. Nie przeszkodziło to jednak posłowi Lewicy w przekazaniu, co myśli na temat wprowadzanych przez rząd pomysłów.

Zobacz również: Durczok odgrywa się na TVN: „Żałośni jesteście”

Krzysztof Śmiszek postanowił zażartować z hipotetycznej seniorki, która do najbliższego punktu szczepień dostanie się Uberem.

— 85-letnia seniorka, rejestruje się poprzez Profil Zaufany na szczepienie, po czym dostaje maila z potwierdzeniem. Punkt szczepień miał być w każdej gminie, ale nie ma i najbliższy jest kilkanaście km dalej, ale spokojnie przecież może wziąć Ubera. Czego nie rozumiecie? — napisał ironicznie poseł Śmiszek.

Przeczytaj również:  Nie żyje znany dziennikarz. Był również sportowcem i członkiem zarządu PZPN

Zobacz również: Restauracja Magdy Gessler otwarta pomimo zakazu: „Nikt mnie nie pytał”

Jak dowiadujemy się od szefa Kancelarii Rady Ministrów, do tej pory z możliwości zarejestrowania się na szczepienia przeciw COVID-19 skorzystało 127 796 seniorów powyżej 80. roku życia.

Źródło: dorzeczy.pl

(Visited 666 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj