propolski.pl: Janina Ochojska wstrząśnięta

Janina Ochojska oburzona oświadczeniem polskiej Straży Granicznej: „To jest kłamstwo”

Eurodeputowana Janina Ochojska nie kryła oburzenia w związku z komunikatem Straży Granicznej na temat wydarzeń na granicy polsko-białoruskiej.

— Proszę nie używać kłamstw, że Syryjczycy nie mieli paszportów — zaprotestowała Janina Ochojska.

W środę eurodeputowana usiłowała udać się na granicę polsko-białoruską, została jednak zatrzymana przez służby, co zniweczyło jej plany.

Z racji tych wydarzeń Straż Graniczna wydała specjalne oświadczenie.

— Wczoraj tj.01.12 ok.godz.22.00 na Placówkę Straży Granicznej w Szudziałowie wpłynęły pełnomocnictwa dotyczące trzech nieznanych cudzoziemców. Godzinę później #funkcjonariuszeSG dostali zgłoszenie od anonimowej osoby o trzech nielegalnych imigrantach — napisano.

— Na miejscu, oprócz cudzoziemców, była duża grupa dziennikarzy z kamerami oraz europosłanka Janina Ochojska. #FunkcjonariuszeSG zidentyfikowali na miejscu kilka samochodów, którymi przyjechali świadkowie podejmowanych czynności — dodano w mediach społecznościowych.

Z informacji przekazanych przez Straż Graniczną wynika, że cudzoziemcy wcale nie jawili się jako osoby, które potrzebują pomocy.

— Cudzoziemcy wyglądali na wypoczętych, byli czyści, ubrani w nową odzież. Posiadali przy sobie czyste, białe kartki z napisem w j. angielskim: „prosimy o azyl w Polsce”. Nie mieli żadnych dokumentów potwierdzających tożsamość. Europosłanka J. Ochojska żądała od funkcjonariuszy, aby się jej wylegitymowali. Osoby jej towarzyszące utrudniały funkcjonariuszom wykonywanie obowiązków, podstawiając im telefony bardzo blisko twarzy, a nawet blokując przejście z cudzoziemcami do pojazdu służbowego — zaznaczono.

Z tymi słowami nie zgodziła się Janina Ochojska, która oskarżyła strażników o manipulacje i mijanie się z prawdą.

— To jest kłamstwo. Syryjczycy mieli przy sobie paszporty i na prośbę funkcjonariusza od razu je przedstawili — napisała eurodeputowana.

Zobacz również: Działacz partii KORWiN ożenił się z 18-latką. Janusz Korwin-Mikke postawił sprawę jasno

Zobacz również: „Milionerzy” i błąd ortograficzny w odpowiedzi? Tym razem internauci nie mieli racji

Źródło: Twitter.com

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these