propolski.pl: Marek Jakubiak o Niemcach

Jakubiak na ostro: Może ktoś w końcu powie to Niemcom prosto w oczy

Niemcy są zdrajcami interesów Europy. Ktoś może w końcu im to powie prosto w oczy – stanowczo ocenił Marek Jakubiak.

Były kandydat na prezydenta był gościem w TVP Info i wypowiedział się na temat zachowania przywódców Niemiec i Francji wobec Ukrainy, a także opóźniania przez Berlin organizacji pomocy wojskowej dla Kijowa.

– Mówimy o rzeczach, które miały już miejsce w Europie i to jak kalka jest powtarza. Wtedy, kiedy Rosja napadła na Polskę w 1920 r., tak jak dzisiaj napadła na Ukrainę, Niemcy rozkręcali tory, żeby do Polski nie doszło uzbrojenie – powiedział Marek Jakubiak.

– W maju 1939 r. Francja podjęła decyzję, że nie będzie ingerowała, jeśli Niemcy zaatakują Polskę. Oczywiście następnego dnia wywiad niemiecki już się o tym dowiedział. I tak dalej, i tak dalej. Ta kołomyja cały czas trwa – dodał polityk.

Zdaniem Jakubiaka „nie mamy co liczyć na to, że po zachodniej stronie mamy przyjaciół”.

– My mamy tylko wspólne interesy, dlatego że oni Niemcy zainwestowali w Polsce. Ich mówienie, że Polsce pomogli, jest równie prawdziwe, jak to, że Niemcy pomagają Ukrainie. Oni mają tylko i wyłącznie ochotę czerpania. Nie wiadomo dlaczego uważają, że są dyktatorami Europy. Ja tego po prostu pojąć nie mogę. Oni są zdrajcami interesów Europy. Ktoś może w końcu im to powie prosto w oczy – stwierdził były kandydat na prezydenta.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Papież Franciszek szokuje: „Trzecia wojna światowa została wypowiedziana”

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Nadciąga nowe świadczenie. Każdy Polak dostanie 1300 zł?

źródło: DoRzeczy

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these