Abp Jędraszewski podczas homilii do uczestników pielgrzymki na Jasną Górę skomentował ostatnie słowa Donalda Tuska. — Wiem wiele o rodzinach i życiu kobiet nie zawsze mających łatwo na co dzień — stwierdził metropolita krakowski.

Abp Marek Jędraszewski wygłosił na Jasnej Górze homilię do uczestników Pieszej Pielgrzymki Krakowskiej. Powiedział, co sądzi o wypowiedzi byłego premiera, który uważa, że „urodzenie dziecka, nie mówiąc już o dwójce, trójce, czwórce, to jest demograficznie fajna rzecz, ale jakże często to jest udręka na najbliższe 20 lat życia”.

Abp Jędraszewski nie mógł uwierzyć w to, że polityk prezentuje aż tak ograniczoną i bezwzględną postawę w tej kwestii.

— Jak można mówić, że posiadanie dziecka i macierzyństwo to udręka? Przecież to jest obraza dla was, obraza dla waszych małżeństw. Słowa o udręce na 20 lat, o zamienianiu życia kobiety w życie niewolnicze, to są słowa — czuję to bardzo głęboko — które obrażają moich rodziców — zapytał rozczarowany abp Jędraszewski.

— Jak można mówić o kobiecie, że przez macierzyństwo zamienia się w niewolnicę i gotuje sobie udrękę na całe 20 lat? Przecież to nas wszystkich obraża. To obraża także kobiety, które za wszelką cenę chcą mieć potomstwo, ale z różnych przyczyn dzieci nie mają — powiedział duchowny, podkreślając, że życie rodzinne jest w rzeczywistości czymś pięknym, co powinniśmy pielęgnować i wspólnymi siłami wzmacniać.

Przeczytaj również:  Mój sukces zawdzięczam rodzinie i edukacji domowej

Dodał przy tym, że nigdy ekspertem od spraw rodziny nie był, ale obserwował wiele sytuacji życiowych rodzin i małżeństw. W obliczu ich opowieści słowa Tuska nie mają żadnej racji bytu.

Jędraszewski przywołał przy tym różne wspomnienia o matkach samotnie wychowujących dzieci, które egzystują w biedzie. Powiedział, że „nie widział u nich poczucia, że są niewolnicami albo że ich życie jest jedną wielką udręką”.

— Widziałem w nich, mimo ciężkiej sytuacji, miłość do dzieci i radość z tego, że te dzieci do nich się garną i w niej widzą dla siebie ostoję i poczucie bezpieczeństwa. Więc wiem wiele o rodzinach i życiu kobiet nie zawsze mających łatwo na co dzień. Wiem dużo, ale przede wszystkim to, co mówię na temat małżeństwa i rodziny, to nie jest moja teoria — to jest głos Kościoła wynikający z objawienia bożego, z tego, że pan Bóg stworzył kobietę i mężczyznę na swój obraz i swoje podobieństwo, to znaczy na kształt swojej miłości — mówił duchowny.

Zobacz również: Maja Staśko wyznała, że pracuje nad własnym programem – „Love Park”. Aktywistka powiedziała, kogo z pewnością nie zaprosi

Przeczytaj również:  Mój sukces zawdzięczam rodzinie i edukacji domowej

Zobacz również: Minister Czarnek zapowiedział zwolnienie naukowca, który: „obrzydliwie wyrażał się pod adresem Pawła Kukiza”

Źródło: o2.pl

(Visited 367 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj