Propolski.pl: marekjakubiak

Jakubiak atakuje generała, który wskazał związki PiS z Rosją. „Robiąc z siebie idiotę”

-Dla mnie generał powinien milczeć – mówi Marek Jakubiak, komentator i były poseł. Odnosi się do wywiadu, jakiego udzielił „GW” były szef Służby Kontrwywiadu Wojskowego generał brygady Piotr Pytel. Wojskowy wskazał tam, że partia PiS, posiada wyraźne, wysoce niebezpieczne powiązania z Rosjanami. Rozgłosu aferze dodaje fakt, że to przedstawiciele partii Jarosława Kaczyńskiego oraz jej poplecznicy od dawna oskarżali swoich przeciwników o bycie „rosyjskimi agentami”.

Jakubiak: Generał pracował w kontrwywiadzie prawie całe swoje życie

Marek Jakubiak gościł w programie na jednym z prorządowych kanałów w serwisie YouTube. Prowadzący rozmowę Michał Jelonek po poproszeniu widzów o wsparcie finansowe, zapytał swojego gościa o jego zdanie na temat głośnego wywiadu, jaki udzielił generał Pytel.

Ja mam pretensje do pana generała. Tak zwanego generała, bo ja sobie nie wyobrażam generała, który zaczyna się bawić tak nieładnie. To jest tak że on był generałem ale też współpracownikiem kontrwywiadu dość długo, prawie całe swoje życie – mówił były poseł.

Podkreślmy, że Jakubiak również posiada doświadczenie wojskowe – w czasach PRL ukończył szkołę chorążych, a ze służby odszedł w roku 1991 w stopniu starszego chorążego. Jak tłumaczył, „nie wyobraża sobie”, żeby generał w stanie spoczynku „mógł zabierać głos w takich sprawach”.

Dla mnie generał powinien milczeć, dlatego że jest generałem na emeryturze i (…) żaden generał służb specjalnych nie powinien zabierać głosu, po prostu nie powinien no – sądził były poseł ugrupowania Kukiza.

Jakubiak atakuje generała przypomina o liderze PO

Odniósł się również do zdjęcia, na którym generał Pytel jako uczestnik spotkania towarzyskiego w Sankt Petersburgu miał założoną czapkę rosyjskich marynarzy. TVP oraz pozostałe media sprzyjające PiS twierdzą, że wskazane zdjęcie jest dowodem na powiązania generała z Rosjanami.

Generał Pytel oczywiście za zgodą, myślę że na pewno za zgodą Donalda Tuska frateryzował się z FSB, zakładając tą nieszczęsną czapkę i robiąc z siebie idiotę po prostu – ocenia Jakubiak.

CZYTAJ TEŻ: Kowalski tryumfuje po awansie na wiceministra. Podał bieżące „zadanie numer jeden” dla pisowców

Gwiazdor a nie szef SKW (…) A to że sobie tą czapkę założył, dla mnie to wiecie – Tusk też sobie zakładał w Peru taką czapeczkę. No oni mają coś z tymi czapeczkami – teoretyzuje.

Źródło: MN

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these