Wielki Protest Przeciwko Cenzurze

Wielki Protest Przeciwko Cenzurze. Przyjdź i daj im do zrozumienia, że nie zgadzasz się na to, co robią

Wielki Protest Przeciwko Cenzurze to inicjatywa organizowana przez szereg różnych środowisk występujących przeciwko praktykom gigantów technologicznych. Wydarzenie odbędzie się już jutro, w rocznicę ataku ZSRR na Polskę o godzinie 17:00.

Wielki Protest Przeciwko Cenzurze to wydarzenie, które ma na celu uświadomić opinii publicznej zagrożenia płynące ze strony gigantów technologicznych. Biorąc pod uwagę, że media społecznościowe i platformy streamingowe odgrywają w naszym życiu coraz większą rolę, pojawia się pytanie, czy powszechna cenzura nie stała się narzędziem zniszczenia demokratycznych standardów przy cichej aprobacie polityków. Użytkownicy mediów społecznościowych od lat zwracają uwagę na praktyki godzące w prawo do swobody poglądów i wypowiedzi. Internet, który znaliśmy od przeszło dwudziestu lat, może wkrótce przejść do historii. O ile korporacje nie „poprawią” historii, tak aby była zgodna z nowo panującymi „standardami”.

Wielki protest przeciwko cenzurze

Jak informują organizatorzy, manifestacja rozpocznie się o godzinie 17:00 przed siedzibą korporacji Google, przy ul. Emilii Plater. Na proteście pojawią się politycy oraz posłowie Konfederacji, popularni blogerzy i redaktorzy, dziennikarze, pisarze i youtuberzy:Piotr Korczarowski (eMisjaTV), Wojciech Sumliński, Grzegorz Płaczek, Łukasz Karpiel (Polonia Christiana), Państwo Wielomscy, Piotr Barełkowski, Marcin Rola (wRealu24), Ks Ryszard Halwa (Prawy.pl) Krzysztof „Ator” Woźniak, Uszi oraz wielu innnych.

W notce udostępnionej prasie czytamy:

– Globalne korporacje próbują zdominować świat i narzucić „jedynie słuszne” poglądy. Pętla cenzury zaciska się wokół szyi internetowych twórców mocniej niż kiedykolwiek. W obliczu tego jawnego zamachu na wolność słowa uznaliśmy, że nie możemy milczeć. Dlatego pragniemy Państwa zaprosić na wielki protest przeciwko cenzurze w Warszawie:

17 września o godzinie 17:00 przed siedzibą korporacji Google (ul. Emilii Plater róg ul. Pańskiej), zbiórka w Parku Świętokrzyskim przy fontannie. Walka z cenzurą wymaga współpracy wszystkich środowisk. W tej batalii powinniśmy połączyć siły ponad podziałami. Zaproszenie na protest kierujemy do wszystkich ludzi, którym na sercu leży wolność słowa. Wśród kilkudziesięciu prelegentów będą dziennikarze, aktywiści społeczni, przedstawiciele różnych ugrupowań politycznych, prawnicy i naukowcy. To zaproszenie kierujemy do wszystkich osób, które mają świadomość, z jak poważnym zagrożeniem mamy do czynienia.

To od Nas zależy, w jakim świecie będziemy żyć. Jeżeli wytworzymy skuteczną presję na potężne korporacje, ocalimy przed likwidacją Nasze podstawowe prawa do wolności słowa. 17 września g. 17:00 – pokażmy, że Polacy mają wolność w genach. Do zobaczenia na proteście! – brzmi treść komunikatu organizatorów.

Przeczytaj również: Kryzys energetyczny, brak ciepła i prądu w szkołach doprowadzi do powrotu nauki zdalnej? Pisowcy wydali oświadczenie

źródło: banbye.com

About the Author

Malicki Jan

Wspieram polskie sprawy i opowiadam się po stronie wolności. Chętnie oddaję się urokom rozrywki cyfrowej i jestem na bieżąco z platformą Xbox i Playstation.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these