Jakub Zgierski, dziennikarz, publicysta, jak również autor bloga Młot na Marksizm gościł w programie Niezależny Lublin. W mocnych słowach wypowiedział się o Owsiaku oraz Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy.

Jakub Zgierski dokonał merytorycznego podsumowania i podkreślił, że obecnie istnieje duża społeczna presja, by wspierać WOŚP. Gdy się tego nie robi, można narazić się na ogromną falę krytyki.

— Wspiera pan Owsiaka, czy wręcz przeciwnie? — padło pytanie ze strony prowadzącego.

— Nie wspieram, nie zbierałem do puszek ani do puszek nie wrzucałem. Również nie wspieram w takiej sferze ideologicznej. Na pewno pomaganie osobom słabszym czy potrzebującym jest chwalebne, ale niekoniecznie należy to robić w taki sposób, czyli pośrednio wzmacniając pewną określoną agendę ideologiczną — wyjaśnił gość programu.

Jakub Zgierski zauważył, że większość osób wspiera WOŚP, ponieważ inaczej nie wypada. Wiele znanych osób robi tak z jednego prostego powodu, by nie paść ofiarą hejtu” i nie stać się „nienawistnikiem”, czyli osobą, która nie podąża za przyjętym właściwym obrazem polskiej rzeczywistości.

Redaktor jako przykład podał osobę pani prezydentowej Agaty Dudy, która od wielu lat wspiera WOŚP.

Przeczytaj również:  Tragiczny wypadek nieopodal Zielonej Góry. Nie żyje ojciec i jego córka

— Po co niektóre osoby z prawicy wspierają Orkiestrę? Chociażby pani prezydentowa Kornhauser-Duda. To jest jedna z tysięcy osób, które można by wymienić — zastanawiał się prowadzący.

— To jest ciekawy wątek. Proszę zauważyć, że rozpatrujemy tutaj taki wątek parareligijny wręcz, taki kult WOŚP-u — musisz być tym dobrym człowiekiem, który wspiera WOŚP, jeżeli nie wspierasz, to jesteś tym złym, nienawistnikiem — powiedział autor bloga.

źródło: youtube.com

(Visited 1 063 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj