Jakub Zgierski, dziennikarz, publicysta, jak również autor bloga Młot na Marksizm gościł w programie Niezależny Lublin. W mocnych słowach wypowiedział się o Owsiaku oraz Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy.

Jakub Zgierski dokonał merytorycznego podsumowania i podkreślił, że obecnie istnieje duża społeczna presja, by wspierać WOŚP. Gdy się tego nie robi, można narazić się na ogromną falę krytyki.

— Wspiera pan Owsiaka, czy wręcz przeciwnie? — padło pytanie ze strony prowadzącego.

— Nie wspieram, nie zbierałem do puszek ani do puszek nie wrzucałem. Również nie wspieram w takiej sferze ideologicznej. Na pewno pomaganie osobom słabszym czy potrzebującym jest chwalebne, ale niekoniecznie należy to robić w taki sposób, czyli pośrednio wzmacniając pewną określoną agendę ideologiczną — wyjaśnił gość programu.

Jakub Zgierski zauważył, że większość osób wspiera WOŚP, ponieważ inaczej nie wypada. Wiele znanych osób robi tak z jednego prostego powodu, by nie paść ofiarą hejtu” i nie stać się „nienawistnikiem”, czyli osobą, która nie podąża za przyjętym właściwym obrazem polskiej rzeczywistości.

Redaktor jako przykład podał osobę pani prezydentowej Agaty Dudy, która od wielu lat wspiera WOŚP.

— Po co niektóre osoby z prawicy wspierają Orkiestrę? Chociażby pani prezydentowa Kornhauser-Duda. To jest jedna z tysięcy osób, które można by wymienić — zastanawiał się prowadzący.

— To jest ciekawy wątek. Proszę zauważyć, że rozpatrujemy tutaj taki wątek parareligijny wręcz, taki kult WOŚP-u — musisz być tym dobrym człowiekiem, który wspiera WOŚP, jeżeli nie wspierasz, to jesteś tym złym, nienawistnikiem — powiedział autor bloga.

źródło: youtube.com

(Visited 1 233 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj