Prezydent Andrzej Duda odznaczył Jakuba Błaszczykowskiego Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski. Polski piłkarz został nagrodzony za wybitne osiągnięcia sportowe, za działalność społeczną i charytatywną oraz upowszechnianie i rozwój sportu wśród dzieci i młodzieży.

— To wielki zaszczyt, że mogłem wręczyć to wysokie polskie odznaczenie wybitnemu sportowcowi za jego osiągnięcia, ale także za działalność człowieka, który idąc drogą wielkiej kariery dostrzega drugiego. W imieniu Rzeczypospolitej Polskiej dziękuję za piękne bramki, które widzieliśmy, za bycie kapitanem naszej reprezentacji, za popularyzację sportu i przynoszenie Polsce ogromnej chluby — powiedział w uroczystym tonie Andrzej Duda.

Zobacz również: Siemoniak optymistycznie o Donaldzie Tusku: „Powinien być liderem”

Jakub Błaszczykowski podczas rozmowy z dziennikarzami nie krył swojego ogromnego wzruszenia.

— Zawsze reprezentowałem nasz kraj, zawsze reprezentowałem prawie 40 milionów Polaków i tak pozostanie. To dla mnie ogromny honor i zaszczyt. Jeżeli taki Kuba Błaszczykowski ze wsi Truskolasy może tu stać, to znaczy, że każdy może mieć marzenia i je realizować — mówił polski zawodnik.

Zobacz również: Spotkanie Biden-Putin. Rozmowy mają potrwać nawet kilka godzin [WIDEO]

Przeczytaj również:  Łukaszenka w panice. Polecił wymienić swoich pracowników

Jakub Błaszczykowski został okrzyknięty jednym z najlepszych polskich zawodników XXI wieku. W polskiej reprezentacji występował aż 108 razy i strzelił 21 goli. Brał udział w rozgrywkach EURO 2012, 2016 oraz Mistrzostwach Świata 2018.

Zawodnik grał w Wiśle Kraków, Borussii Dortmund, Fiorentinie oraz VfL Wolfsburg. Obecnie należy do ekipy „Białej Gwiazdy”, której jest współwłaścicielem.

Źródło: niezalezna.pl

(Visited 315 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj