Daniel Obajtek odniósł się do kwestii cen paliw. Prezes PKN Orlen przekazał, że wraz z początkiem wakacji może dojść do obniżki, jednak będzie ona prawdopodobnie niewielka.

– Postaramy się, żeby było nie drożej, tylko taniej – mówił Daniel Obajtek.

Po ostatnim skoku ceny benzyny w naszym kraju ustabilizowały się na poziomie ok. 8 złotych za litr. Jest to wciąż bardzo dużo. Daniel Obajtek nie ma wątpliwości, że w najbliższym czasie nie ma sensu łudzić się, że sytuacja diametralnie się odmieni.

– Myślimy o kwestiach pewnych promocji w zakresie cen paliw. Będziemy o tym informować za kilka dni. Nie można jednak liczyć na znaczące obniżki – mówił prezes PKN Orlen.

W ocenie Obajtka, PKN Orlen, dzisiaj marża rafineryjna i hurtowa to jedynie kilka groszy. Nie ma więc znacznego wpływu na ceny.

– Być może paliwo mogłoby być tańsze, gdybyśmy kupowali rosyjską ropę. Ale czy jest zgoda społeczna na rosyjską ropę, na to, żebyśmy finansowali kolejną wojnę? Nie można jednocześnie protestować przeciwko rosyjskie ropie, a z drugiej strony protestować, że jest drogo na stacjach – dodał Obajtek.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Robert Bąkiewicz o niespełnionych obietnicach PiS: “To kolejne ustępstwo wobec UE”

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Władysław Kosiniak-Kamysz uderza w rząd: Ten bajzel mnie porusza

źródło: TVP Info

(Visited 304 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj