Podczas ostatniej konferencji prasowej Solidarnej Polski doszło do burzliwej wymiany zdań. Wszystko za sprawą Patryka Jakiego.

Partia prezentowała projekt ustawy o obronie dobrego imienia Polski, co sprowokowało dziennikarzy do zadania wielu pytań. Na miejscu pojawiła się dziennikarka TVN, która chciała „zagiąć” posłów znajomością zapisów Konstytucji na temat Krajowej Rady Sądownictwa oraz Izby Dyscyplinarnej. Szybko pożałowała swojego pomysłu, ponieważ dyskusja z Patrykiem Jakim okazała się dla niej nie lada wyzwaniem. Dziennikarka TVN oceniła, że powołanie Izby Dyscyplinarnej odbyło się niezgodnie z Konstytucją.

— A pan uważa, że Izba Dyscyplinarna została powołana zgodnie z konstytucją, skoro sędziowie przeszli procedurę przez nową KRS niepowołaną zgodnie z konstytucją? — zapytała dziennikarka.

Zobacz również: Sondaż CBOS: Dramat! Koalicja Obywatelska ma niewiele ponad 10 proc. poparcia

— A dlaczego Pani uważa, że jest niepowołana zgodnie z Konstytucją? — odpowiedział Jaki.

— Myślę, że Pan doskonale wie… — nie ustępowała dziennikarka.

— Właśnie nie wiem, dlatego jakby Pani byłaby uprzejma mi wytłumaczyć — dodał europoseł Solidarnej Polski.

Taka odpowiedź nie wystarczyła jego rozmówczyni, która w dalszym ciągu „popisywała” się wiedzą w omawianym zakresie.

— Myślę, że przepisy Konstytucji mówią o tym wprost, że część sędziów w składzie Krajowej Rady Sądownictwa jest powoływana pośród sędziów, a pozostali powoływani przez parlament, no nie ma tam zapisu takiego, że mają to być też politycy — wyjaśniała przedstawicielka TVN-u.

Zobacz również: Bąkiewicz: Rozpoczynamy akcję „Uwolnić Wielkanoc” [WIDEO]

— W Konstytucji jest wprost zapis mówiący o tym, że częścią KRS są również politycy. Dlatego dobrze by było, jeżeli Pani chce atakować i stawiać nawet nie pytania, tylko tezy, najpierw zapoznać się z polską ustawą zasadniczą — zgasił ją Patryk Jaki.

Źródło: fronda.pl

(Visited 1 160 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj