Robert Bąkiewicz, prezes Marszu Niepodległości, zabrał głos na antenie Mediów Narodowych, wspominając o akcji „Uwolnić Wielkanoc”.

— Rozpoczynamy za chwilę akcję „Uwolnić Wielkanoc”. Zachęcamy wszystkich do współpracy. Będziemy apelowali do polityków o to, żeby pozwolili najważniejsze dla nas, z punktu widzenia wiary święta Zmartwychwstania Pana Jezusa nam świętować. Nikt nie ma prawa nam tego zabraniać — powiedział Robert Bąkiewicz w czasie programu.

Inicjator powstania Straży Narodowej wyjaśnił powody realizacji tego pomysłu.

— Supermarkety, centra handlowe, to wszystko jest pootwierane. Tam nie ma problemu. Tam wirus nie działa. Natomiast w kościołach zaraza się rozprzestrzenia. Oczywiście mówię ironicznie. Będziemy jednocześnie apelowali do władz Kościoła, żeby nie uginały się pod presją państwa, żeby zachowały, czy zawalczyły o autonomię — zaznaczył.

Zobacz również: Lech Wałęsa czeka na operację serca i wyznaje: Drut mi się złamał

— W okresie Wielkiego Postu organizujemy w Warszawie 19 marca, w piątek Męską Drogę Krzyżową. M.in. Straż Narodowa jest organizatorem tego przedsięwzięcia. Zapraszam na godzinę 19:00, 19 marca, na plac Zamkowy, żeby jak najwięcej mężczyzn przyszło na tę drogę krzyżową, żebyśmy wzięli udział w tym marszu. Pamiętajmy o tym, że publiczne zniewagi w stosunku do Boga wymagają też publicznego oddawania mu czci. Na meskadrogakrzyzowa.pl znajdziecie Państwo informacje o tym wydarzeniu — poinformował Robert Bąkiewicz, przybliżając kulisy powstania Straży Narodowej.

Przeczytaj również:  W Sejmie nastała ciemność. Na znak solidarności z Ukrainą [WIDEO]

Zobacz również: Magda Gessler oceniła flaki: Łajno! Okazało się, że były według jej przepisu [WIDEO]

— Wpłynęły do nas dziesiątki tysięcy maili. Natomiast realnie, trzeba powiedzieć, związanych z nami było około dwóch-trzech tysięcy osób. My nie jesteśmy organizacją, która wydaje legitymacje, która sprawdza obecność na każdym spotkaniu. Są to wolontariusze po prostu, których kompetencje oczywiście staramy się podnosić — podkreślił, a ponadto podziękował za wszelkie wsparcie wobec organizacji.

— Przez zrzutkę zebraliśmy około 350 tys. złotych, za co Państwu bardzo serdecznie dziękuję, bo dla naszej organizacji są to pieniądze gigantyczne. Oczywiście, środowiska lewicowe zbierały miliony. Te panie, co tam brzydko mówiły, zbierały miliony, czyli wulgaryzmy popłacają — tłumaczył Bąkiewicz.

Źródło: medianarodowe.com

(Visited 602 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj