Posłowie Konfederacji przygotowali wniosek o powołanie komisji śledczej, która ma na celu sprawdzenie, czy Andrzej Lepper popełnił samobójstwo, czy też może przydarzyło mu się coś innego. Przez wiele lat wokół tej sprawy narosło wiele teorii spiskowych.

Przypomnijmy, że 11 lat temu Lepper zmarł w swoim biurze w Warszawie. Stwierdzono, że były wicepremier odebrał sobie życie. Wiele osób, w tym jego współpracownicy nie wierzyli w taką wersję wydarzeń.

Do tematu po latach wrócili posłowie Konfederacji, którzy tak jak obiecali, stworzyli wniosek o powołanie sejmowej komisji śledczej. W piątek Robert Winnicki i Artur Dziambor przemawiali podczas konferencji prasowej, w której opowiedzieli o postępach prac.

Jak zginął Andrzej Lepper? Posłowie Konfederacji nie odpuszczają

Parlamentarzyści próbują wyjaśnić, czy Lepper na pewno popełnił samobójstwo.

– Od razu uznano ją za samobójstwo. Pojawiało się wokół niej wiele niedomówień i tajemnic. Uważamy, że 11 lat to bardzo długo. Pod wnioskiem musi podpisać się 46 posłów. Konfederacja ma 11. Zachęcamy członków wszystkich partii, żeby go poparli – powiedział Artur Dziambor.

– Wypowiedzi Andrzeja Leppera z sejmowej mównicy mogły sprowadzić na niego pewne niebezpieczeństwo. Wiedza, którą właściwie nie wiemy, skąd miał, była tajna dla większości posłów. W tamtym okresie mówiono też o seryjnym samobójcy. Sprawy nigdy nie wyjaśniono – dodał poseł.

Zdaniem Winnickiego „znaków zapytania wokół tego zgonu jest zbyt wiele”.

– W miejscu śmierci nie znaleziono innych niż jego odcisków palców. Bliscy współpracownicy Andrzeja Leppera również zmarli w niedalekiej koincydencji czasowej. Dostrzegamy problem i chcemy, by temu tajemniczemu zgonowi przyjrzała się komisja. Nie może być tak, że w Polsce umiera były wicepremier, a 11 lat później nie ma wystarczających wyjaśnień – mówił poseł Konfederacji.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Lewandowski zrobił show. Imponujący wyczyn [WIDEO]

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Orban wystąpił na konferencji Trumpa: „Strategia globalistycznych przywódców eskaluje i przedłuża wojnę”

źródło: Interia

(Visited 686 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj