Premier Węgier Viktor Orban w czasie konferencji konserwatystów Conservative Political Action Committee w Dallas wezwał do negocjacji między Rosją a USA.

– Strategia globalistycznych przywódców prowadzi do eskalacji i wydłużenia wojny na Ukrainie – powiedział Viktor Orban.

– W moim przekonaniu, strategia globalistycznych przywódców eskaluje i przedłuża wojnę, zmniejszając szanse na pokój – dodał węgierski premier w czasie imprezy skupiającej amerykańskich konserwatystów. Wyjaśnił, że jeżeli USA nie będą dążyły do rozmów z Rosją, to Europa stanie „na skraju gospodarczej przepaści”. Przyznał jednocześnie, że Budapeszt jest „w pełnej solidarności z Ukrainą”.

Polityk mówił wiele na temat krytyki liberałów i obecnej administracji USA.

Viktor Orban na konferencji Trumpa

– Musimy szanować rząd Stanów Zjednoczonych, ale jest też druga strona monety. Wasza administracja wywiera na Europę, zwłaszcza na Brukselę, ogromną ideologiczną presję – wyjaśniał.

Ponadto zwrócił się do uczestników konferencji, mówiąc, że amerykańscy Demokraci „nienawidzą nas tak samo, jak nienawidzą was”, natomiast liberałowie i komuniści mają ze sobą wiele wspólnego.

– Jeśli nie wierzycie, że liberałowie i komuniści, to to samo, zapytajcie Węgrów. My walczyliśmy z jednymi i z drugimi i ich pokonaliśmy – dodawał Orban.

– Jestem tu, by powiedzieć wam, że powinniśmy zjednoczyć siły – podsumował szef węgierskiego rządu.

Ponadto określił się „jedynym antyimigranckim liderem politycznym w Europie”, a także przywódcą „kraju będącego codziennie pod oblężeniem progresywnych liberałów”.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Awantura w samolocie. „Wstyd straszny”. Żona Piotra Rubika nie wytrzymała

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Karol Strasburger opublikował apel do internautów. Chodzi o dziecko

źródło: PAP/Nczas

(Visited 799 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj