Warszawski sąd zdecydował w środę, że Sławomir N. zostanie aresztowany na okres trzech miesięcy. Szef ukraińskiego Ukrawtodoru usłyszał zarzuty kierowania zorganizowaną grupą przestępczą podejrzaną o korupcję oraz pranie brudnych pieniędzy.

Sławomir N. był szefem zorganizowanej grupy przestępczej. Dziennikarze TVP Info uchylili rąbka tajemnicy, na czym dokładnie polegała działalność byłego polityka zarządzającego Ukawtodorem (odpowiednikiem polskiej Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad):

— Gdy terminy zaczęły się przesuwać i była potrzeba przesunięcia ich realizacji żeby nie zapłacić ustawowych odsetek, przedstawiciele tej firmy dostali propozycję nie do odrzucenia wykupienia polskiej firmy, której wartość kapitałowa wynosiła 30 tysięcy euro za 300 tysięcy euro. To był warunek tego, aby przesunąć te terminy i nie płacić ustawowych odsetek — referuje TVP Info.

— Kolejnym przykładem jest turecka firma, która miała budować drogę z Kijowa do Dołżańska. Po to, aby podpisać ten kontrakt wart 180 tysięcy dolarów też musiała zapłacić pieniądze, a dokładnie założyć w Polsce spółkę, której współudziałowcami mieli być ludzie związani ze Sławomirem Nowakiem.

Przeczytaj również:  Adrian Klarenbach, redaktor TVP, zaszokował polityka PiS. Wytknął błędy rządu w polityce wobec Rosji [+WIDEO]

Sprawa byłego ministra transportu w rządzie Donalda Tuska wzbudza duże emocje w mediach społecznościowych:

To stary numer. Jemu tylko wszystko się po**bało. Zakłada się papierową firemkę za 30,000, następnie „inwestor” wnosi 300,000 jako aport i daje pełnomocnictwo dysponowania aportem właścicielowi. Właściciel (S.N.) wypłaca aport. Kasa jest czysta, podatek 0, a firemka działa dalej.

Przeczytaj również: Z ostatniej chwili: Sąd zdecydował o aresztowaniu Sławomira N. i Jacka P. Wśród zatrzymanych jest ktoś jeszcze

źródło: TVP Info

(Visited 271 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj