W niedzielę wieczorem czasu lokalnego w Dolby Theatre oraz na dworcu kolejowym Union Station w Los Angeles miała miejsce gala oscarowa. Amerykańska Akademia Sztuki i Wiedzy Filmowej po raz 93 wręczyła prestiżowe nagrody świata filmowego.

Posłanka KO Klaudia Jachira, która słynie z kontrowersyjnych komentarzy postanowiła sama zorganizować własne rozdanie Oscarów.

Zobacz również: Cimoszewicz przepowiada koniec Kaczyńskiego. “Doszedł do władzy dzięki dwóm czynnikom”

Parlamentarzystka tuż przed galą w USA opublikowała wpis, w którym zwróciła się do swoich sympatyków. Podzieliła się z nimi śmiałymi spostrzeżeniami, komu najchętniej wręczyłaby statuetki. Do wybory były dwie kategorie, zarówno Polska, jak i świat.

— A oto wyniki Waszego głosowania — Oscar w kategorii polityka: Świat: Joe Biden za odkręcenie tego, co napsuł Trump, Angela Merkel. Polska: Donald Tusk za całokształt. Iza Leszczyna za wiedzę ekonomiczną. Michał Szczerba dla najaktywniejszego polityka i za tropienie afer. Radek Sikorski dla najlepszego dyplomaty. Kamila Gasiuk-Pihowicz za walkę o niezawisłe sądownictwo. Jest jeszcze nagroda za debiut. Gratuluję Zwycięzcom, a wszystkim serdecznie dziękuję za udział w zabawie — napisała Klaudia Jachira na Twitterze.

źródło: tysol.pl

(Visited 569 times, 1 visits today)
Przeczytaj również:  Prezydent Andrzej Duda ostro o Tusku: "Miałem rację. Wymiękł"

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here