Włodzimierz Cimoszewicz był gościem w programie „Fakty po Faktach” w TVN24 i zarysował wyjątkowo ciemny scenariusz przed Jarosławem Kaczyńskim. Czy lider PiS już wkrótce utraci władzę?

Zdaniem byłego premiera obóz PiS-u doszedł do władzy z pomocą dwóch czynników. W ocenie Cimoszewicza za sukcesem partii rządzącej stoją przede wszystkim programy socjalne, które zachęciły wielu Polaków do oddania swojego głosu. Wydaje się więc, że to wsparcie dla rodzin zmotywowało ludzi do popierania Jarosława Kaczyńskiego. Jednak Cimoszewicz widzi jeszcze jeden czynnik, który bardzo pomógł obecnej władzy.

Zobacz również: Borys Budka życzył wygranej kandydatowi na prezydenta Rzeszowa, ale… pomylił miasta. Wstyd [WIDEO]

Jarosław Kaczyński doszedł do władzy dzięki dwóm czynnikom. Po pierwsze całej tej odrażającej propagandzie o zamachu w Smoleńsku, a po drugie obietnicami transferów socjalnych — powiedział były premier i minister spraw zagranicznych, a obecnie eurodeputowany Włodzimierz Cimoszewicz.

Zobacz również: Hołownia szykuje następne transfery: „Niewykluczone, że do Polski 2050 dołączą kolejne osoby”

Polityk jest przekonany, że najbliższych wyborów PiS już nie wygra — a nawet je „sromotnie” przegra z powodu obecnych działań. Były premier miał tutaj na myśli głównie „Nowy Ład” o którym Zjednoczona Prawica mówi od kilku tygodni.

Włodzimierz Cimoszewicz szczerze wątpi, by lider PiS „zagwarantował sobie zwycięstwo” — szczególnie jeżeli doszłoby do przedterminowych wyborów.

źródło: warsawtimes.com

(Visited 963 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj