Tomasz Sekielski jest aktywny w mediach społecznościowych. Dziennikarz i reżyser kontrowersyjnego „Tylko nie mów nikomu” często odpowiada na komentarze swoich fanów i lajkuje ich wypowiedzi.

Tomasz Sekielski ujawnił w swoim głośnym filmie przypadki molestowania seksualnego przez księży. W dokumencie obecne są relacje ofiar księży pedofilów. Jednocześnie autor odżegnuje się w wywiadach od poglądów antyklerykalnych i przyznaje, że nie po drodze jest mu z atakowaniem Kościoła jako wspólnoty wiernych i kapłanów.

— To byłby kompletny absurd. To nie jest film wymierzony w wiarę. Nie jest też antykościelny — twierdzi dziennikarz. W innej rozmowie dodaje też:

— Udało nam się zrobić film, który nie jest antykościelny, nie jest żadną agitką, tanim antyklerykalizmem — ocenia dzieło Sekielski.

Autor popularnego bloga „Raz prozą, raz rymem – walczymy z propagandowym reżimem” jest przekonany jednak, że dziennikarz usiłujący zachować racjonalny i umiarkowany osąd sytuacji, w rzeczywistości nie ma problemów z wulgarnymi i obraźliwymi atakami wymierzonymi nie tylko w samych księży, ale też w fundamenty wiary katolickiej. Rzekomym dowodem mają na to być zrzuty ekrany z oficjalnego profilu Sekielskiego, gdzie pełno jest zionących nienawiścią komentarzy wymierzonych w cały Kościół, a nie w zaprezentowane w „Tylko nie mów nikomu” jednostkowe przypadki pedofilii.

To wersja dla mediów, żeby ugrać jak najwięcej. Tania maska. A pod nią? Internauta na profilu Sekielskiego zachęca, żeby ,,dopi*przyć czarnej zarazie”. Sekielski lajkuje jego komentarz. Kolejny internauta wstawia bluźnierczego, prostackiego mema, z podpisem: ,,Chryste (lub: Chrystus, mem celowo, prowokacyjnie dwuznaczny), najgorsze ciastka na świecie”. Mem trąci tak obrzydliwym prostactwem, że polubienie zostawiają pod nim tylko dwie osoby, o najbardziej prymitywnym i antyklerykalnym guście. Jedną z nich jest… pan redaktor Sekielski. Ten który gardzi antykościelną agitką i tanim antyklerykalizmem. Ten który szanuje ludzi wierzących i ich wiarę. Polubił zresztą o wiele więcej takich obraźliwych, wulgarnych, hejterskich komentarzy pod swoim wpisem. Ale do wyrażania zatroskania mową nienawiści i hejtem u Polaków to zawsze stoi pierwszy w szeregu — napisał na Facebooku bloger.

„Razprozak” dodaje zaraz potem:

— Można unikać taniej, rynsztokowej antyklerykalności i zarazem ,,dopi*przać czarnej zarazie”? Jak się jest Sekielskim, to widocznie można. Kłamstwo, manipulacja, ściema i obłuda. Stara szkoła TVN-u. Szczerze mówiąc, mam więcej szacunku do Urbana (więcej, czyli zero) niż do Sekielskiego. Urban przynajmniej nie jest antyklerykalny na pokaz, czy dla jakichś kalkulacji politycznych albo finansowych. W swoim prostackim przekazie, często pokrywającym się z esbecką narracją, jest sobą. Przynajmniej tyle.

Tomasz Sekielski:,,To byłby kompletny absurd. To nie jest film wymierzony w wiarę. Nie jest też antykościelny"…

Gepostet von Raz prozą, raz rymem – walczymy z propagandowym reżimem am Mittwoch, 13. November 2019

 

źródło: Facebook

(Visited 1 157 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj