Wiele zostało już powiedziane o Marszu Niepodległości w Warszawie oraz Marszu Polaków we Wrocławiu. Warto jednak zwrócić uwagę na obchody Święta Niepodległości w północno-zachodnim krańcu Polski.

Marsz Niepodległości ruszył tym razem z placu Solidarności. W poprzednich latach obchody Święta Niepodległości rozpoczynały się na placu Orła Białego. W zgromadzeniu wzięło udział około dziesięciu tysięcy osób, obecni byli kibice Pogoni Szczecin oraz całe rodziny wraz z dziećmi. Manifestacji towarzyszył slogan „Rodzina siłą narodu”. Uczestnicy skandowali też tradycyjne dla tego typu wydarzeń hasła „Bóg, honor i ojczyzna”, „Cześć i chwała bohaterom”, „Duma, duma, narodowa duma”, „Dumny Szczecin maszeruje”, „Biało-czerwone to barwy niezwyciężone”. Organizatorzy szczecińskiego Marszu Niepodległości wystosowali też apel do władz miasta.

Porozumienie Środowisk Patriotycznych zaapelowało o budowę pomnika Polskiego Państwa Podziemnego na placu tragicznie zmarłego prezydenta Gdańska, Pawła Adamowicza.

Co ważne, nie odnotowano żadnych poważnych incydentów, a pochód przeszedł ulicami miasta nie napotykając na trudności, z którymi borykano się we Wrocławiu czy w Warszawie, gdzie nielegalne zgromadzenie Obywateli RP zablokowało na kwadrans Aleje Jerozolimskie.

 

źródło: 24kurier.pl

(Visited 70 times, 1 visits today)
Przeczytaj również:  Warszawa: Atak karków na pasażera seata. Internauci zbulwersowani [WIDEO]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj