Media obiegła informacja o śmierci kobiety zaszczepionej na COVID-19 w Mysłowicach. Do sprawy odniósł się wojewoda śląski Jarosław Wieczorek.

Kobieta, która zmarła wkrótce po przyjęciu zastrzyku przeciw COVID-19 w punkcie szczepień w Mysłowicach, była osobą starszą i schorowaną — uspokoił w poniedziałek wojewoda śląski Jarosław Wieczorek. Jego zdaniem, jest zdecydowanie za wcześnie, by wyrokować w tej sprawie.

O zgonie kobiety poinformował najpierw raport o niepożądanych odczynach poszczepiennych na stronie gov.pl. Z dokumentu wynika, że od 27 stycznia kobieta w wieku 90 lat (według nieoficjalnych informacji służb sanitarnych) miewała również biegunkę i wymioty. Stwierdzono u niej także powikłania w postaci obrzęku płuc, podejrzewano zapalenie płuc. Chora zmarła 29 stycznia.

Sprawą zainteresowały się media. Wojewoda śląski Jarosław Wieczorek został zapytany o zgon podczas poniedziałkowej konferencji prasowej w Katowicach.

Jest zdecydowanie za wcześnie, żeby wyciągać jakiekolwiek wnioski. To osoba starsza, dość schorowana, byłbym bardzo ostrożny w ocenie, czy mogło się to szczepienie przyczynić do śmierci, czy też nie. Pamiętajmy, że procent zaszczepionej populacji jest coraz wyższy, a śmierć jest nieodłącznym elementem życia. Odpowiednie komisje będą to dogłębnie weryfikować, będą to badać — stwierdził wieczorek na konferencji

Przeczytaj również:  Poznań: Mężczyzna odgryzł kobiecie kawałek ucha i uciekł jej samochodem

Przeczytaj również: Nieoczekiwane wsparcie dla Polski: „Wzywamy Niemcy do rezygnacji z projektu Nord Stream 2”

Źródło: Do Rzeczy

(Visited 9 610 times, 1 visits today)

4 KOMENTARZE

  1. A ja się pytam. Po co taka starsza kobieta 90 lat, pchała się na szczepienue? Po co? To zwyczajny idiotyzm. Sama tego chciała.

  2. Co do DPS- ów, to wiadomo ile ich mieszkańcy mają do powiedzenia i jak ich słuchają brygady szczepionkowe.
    Nawet ich rodzin nie pytają o zgodę w żadnej sprawie, czy to testowanie, czy szczepienie,…
    A zakazy odwiedzin, tych samotnych ludzi ułatwiają ten proceder.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj