Sytuacja na polsko-białoruskiej granicy wciąż pozostaje niepewna i napięta. Do sieci trafiło nagranie, na którym widać, jak w nocy grupa imigrantów zbliża się do ogrodzenia granicznego i krzyczy do polskich żołnierzy.

— 70-osobowa grupa cudzoziemców próbowała w piątek forsować granicę polsko-białoruską na odcinku ochranianym przez Placówkę Straży Granicznej w Mielniku — przekazała w sobotę Straż Graniczna.

— Granicy broniliśmy wspólnie z żołnierzami #WojskoPolskie — dodano na Twitterze.

Straż Graniczna poinformowała w piątek o 592 próbach nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej. Wówczas dokonano zatrzymania obywatela Iraku, a pozostałe próby udaremniono.

Jedynie w piątek zatrzymano 10 osób, które próbowały nielegalnie przekroczyć granicę. Byli to obywatele Turcji, Rumunii, Niemiec, Gruzji, Bułgarii, Tunezji i Mołdawii.

Od początku całego zamieszania Straż Graniczna zapobiegła ponad 18 tysiącom prób nielegalnego przekroczenia granicy, z czego aż 7 tys. miało miejsce w październiku.

W związku z problemem migracyjnym od 2 września na przygranicznym pasie z Białorusią to znaczy w 183 miejscowościach woj. podlaskiego i lubelskiego trwa stan wyjątkowy. Początkowo miał on obowiązywać przez 30 dni, jednak Sejm zadecydował o jego przedłużeniu o kolejne 60 dni.

Zobacz również: Czy Jarosław Kaczyński weźmie udział w debacie z Tuskiem? Prezes PiS ma jeden warunek

Zobacz również: Niedzielski wspomina o najczarniejszych scenariuszach: „Czwarta fala rozpędza się”

źródło: Twitter.com, NCzas.com

(Visited 673 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj