Jarosław Kaczyński był gościem w radiu RMF FM i powiedział, co musiałoby się stać, aby doszło do wspólnej debaty z Donaldem Tuskiem. Jak się okazuje, prezes PiS ma jeden, konkretny warunek.

— Gdyby Donald Tusk powiedział „przepraszam”, bo ma za co przepraszać, to oczywiście bym się zgodził na udział w debacie z nim. Debata miałaby sens, gdyby Donald Tusk wezwał do tego, żeby zaniechać „ośmiu gwiazdek” czy brzydkich słów — powiedział Jarosław Kaczyński.

Na pytanie, za co Donald Tusk miałby przeprosić, Kaczyński stwierdził: — Przede wszystkim za to, że jest autorem wielkiej degradacji polskiego życia publicznego, degradacji języka. I tej straszliwej fali nienawiści, która została wywołana — wyjaśnił polityk.

Na uwagę dziennikarza, że Donald Tusk ma podobne podejście i oczekuje przeprosin z drugiej strony, Kaczyński odparł: „Tylko że on mówi nieprawdę, a ja mówię prawdę”.

Lider Prawa i Sprawiedliwości podkreślił, że obserwuje już efektu powrotu Tuska do krajowej polityki.

— Na poziomie poprawy sytuacji wewnątrz Platformy Obywatelskiej w stosunku do ruchu pana Szymona Hołowni to na pewno zyskał. Natomiast jeśli chodzi o efekt generalny, to jest on jednak dość ograniczony. Sądzę, że liczył na coś więcej — tłumaczył Kaczyński.

Przeczytaj również:  Encyklopedia Antykultury, czyli książka, którą każdy człowiek powinien mieć na półce. Dlaczego?

Ponadto dodał, że nie obawia się niczego ze strony byłego premiera.

— Jeżeli w Polsce są jakieś zagrożenia, to nie są to zagrożenia dla Prawa i Sprawiedliwości w tym wymiarze perspektywy wyborczej. Tylko przede wszystkim to są zagrożenia dla naszego kraju z tego względu, że rzeczywiście zostaliśmy zaatakowani. Ale jestem przekonany, że się obronimy — mówił w programie.

Zobacz również: Kiedy trzecia szpryca dla chętnych? Minister Niedzielski rozwiał wątpliwości: „Każdy z nas będzie miał możliwość…”

Zobacz również: Poseł PO oskarżył Adriana Klarenbacha o kłamstwo. Już po chwili go przepraszał [WIDEO]

źródło: YouTube.com

(Visited 517 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj