Ilona Łepkowska bardzo żywo interesuje się polską polityką i komentuje bieżące sytuacje w kraju. W swoim emocjonalnym wpisie na Facebooku wyraziła wielki żal wobec Platformy Obywatelskiej, którą popierała od wielu lat.

— Kraj płonie, Kaczyński z towarzystwem łopatą dokłada do ognia, na ulicach setki tysięcy ludzi, Żandarmeria Wojskowa i bojówki nazioli, a Wy siedzicie cichutko w mysiej dziurze — napisała Łepkowska.

Królowa polskich seriali nie przebierała w słowach. Kiedyś w rozmowie z „Polityką” wyznała, że jej mąż głosuje na PiS, jednak pomimo ogromnych różnic udaje im się porozumieć bez kłótni. Teraz reżyserka niespodziewanie zmieniła front i zaatakowała ukochaną niegdyś Platformę Obywatelską.

— Gdzie jesteście Wy, jej prominentni działacze? Podobno jesteście główną siłą opozycyjną. Więc gdzie jest Wasz głos, a przede wszystkim — gdzie jest Wasz pomysł na wyjście z sytuacji, w której znalazł się nasz kraj? Siedzicie w domach i oglądacie z rodzinami seriale na Netflixie? Grzegorz Schetyna chyba kolejny raz „House of Cards”, szukając inspiracji, Małgorzata Kidawa-Błońska – „Figurantkę”, a Borys Budka niczego nie ogląda, bo i tak żadnych wniosków nie wyciągnie i w niczym mu to nie pomoże ani nie doda cienia charyzmy… Tylko Rafał Trzaskowski mało ogląda, ale to dlatego, że jest Prezydentem Warszawy, to musi coś robić — denerwowała się w swoim wpisie na Facebooku.

Zobacz również: Czarnek: To, co się dzieje na ulicach, to wypadkowa tego, co działo się w oświacie i na uczelniach

— Kraj płonie, Kaczyński z towarzystwem łopatą dokłada do ognia, na ulicach setki tysięcy ludzi, Żandarmeria Wojskowa i bojówki nazioli, a Wy siedzicie cichutko w mysiej dziurze — dodała.

Ilona Łepkowska wyraziła wielkie ubolewanie nad tym, że PO nie reaguje w obliczu obecnego konfliktu. Scenarzystka wytknęła politykom partii lenistwo i stwierdziła:

— Wam się po prostu nie chce zakasać rękawów i zapieprzać, żeby naprawić to wszystko, co PiS spieprzył. Tak Was te 8 lat rządów zmęczyły, że wcale nie chcecie znów mieć władzy. A do tego teraz pandemia, demonstracje, orzeczenie Trybunału — o kurczę, chłopaki i dziewczyny, ile tego sprzątania, normalnie stajnia Augiasza, ile wysiłku, trzeba będzie wstawać rano, podejmować jakieś decyzje, brać na klatę trudne rozstrzygnięcia…Wstyd mi, że na Was głosowałam od lat — kontynuowała.

Gdzie jesteś Platformo Obywatelska? Gdzie jesteście Wy, jej prominentni działacze? Podobno jesteście główną siłą…

Opublikowany przez Ilonę Łepkowską Niedziela, 1 listopada 2020

źródło: gwiazdy.wp.pl

(Visited 1 372 times, 1 visits today)
Przeczytaj również:  Michał Szpak nie będzie już jurorem "The Voice of Poland". Dostało mu się za "ordynarne demonstracje"

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here