W programie „Gość wydarzeń” na antenie Polsat News pojawił się Rzecznik Konferencji Episkopatu Polski ks. Leszek Gęsiak. Temat rozmowy dotyczył trwających protestów.

Na protestach pojawiły się również osoby, które identyfikują się jako katolicy.

— Jeżeli jest to demonstracja za tym, żeby przerywać życie ludzkie, żeby przerywać ciążę i w ten sposób zabijać ludzkie płody, to oczywiście, że uczestnictwo w takiej manifestacji człowieka wierzącego, oznacza, że popełnia grzech. Nie powinien tego robić — stwierdził rzecznik KEP.

Czytaj także: Poznań: Chcieli zaatakować kościół, ale natrafili na tłum narodowców: „Ruszycie Kościół, a będziecie spie***ć k**wy!”

— Każdy oczywiście decyduje za siebie, bierze odpowiedzialność za swoją decyzję. Jesteśmy przecież ludźmi wolnymi. A człowiek wolny wie także, że jeżeli postępuje źle, może tak zrobić, ale musi w sumieniu wziąć za to odpowiedzialność — zauważył duchowny.

Czytaj także: Kobieta rzekomo została pobita przez narodowców. Nagranie pokazało prawdę

Duchowny zwrócił uwagę na to, że nie może wejść w sumienia osób biorących w protestach, jednak osoba, która popiera jakąkolwiek ustawę, która ma umożliwić skracanie życia ludzkiego (od jego poczęcia do naturalnej śmierci), postępuje wbrew nauce Kościoła.

Źródło: DoRzeczy

(Visited 1 081 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj