Waldemar Krysiak to homoseksualista, który nie utożsamia się z ideologią LGBT. W jednym z postów na Facebooku napisał wiadomość do lewicowych, progresywnych aktywistów.

Poniżej prezentujemy cały post autorstwa Krysiaka, który cieszy się dużą popularnością w sieci.

To wy jesteście w błędzie.

Jesteście w błędzie nie dlatego, że macie inne poglądy niż ja, czy mój krąg przyjaciół – różnorodność poglądów jest potrzebna. Jesteście w błędzie, bo nie rozumiecie ani przeszłości, ani teraźniejszości. Z tej pierwszej wyciągacie błędne wnioski, a wobec tej drugiej macie szaleńcze oczekiwania.

Nie rozumiecie przeszłości, bo myślicie, że to parady i szokowanie cokolwiek wywalczyły. Że „Stonewall” i inne zamiaszki, rozróby, że to dało nam, osobom nieheteroseksualnym prawa! Wydaje się wam, że kloszardzi obskurnych dzielnic San Francisco rzucający cegłami w policjantów zmienili podejście społeczeństwa do osób LGBT. Myślicie, że najpierw były parady lat 60tych i 70tych, a potem jakaś nagła rewolucja i zmiana nastrojów! A było dokładnie odwrotnie: najpierw zmienił się świat, a potem zmieniła się sytuacja osób homoseksualnych.

Czytaj także: Dziennikarz TVN bronił Michała Sz. i nazywał go kobietą. Patryk Jaki nie wytrzymał

Najpierw była wojna, która kompletnie zmieniła Europę i Amerykę. Runął dawny porządek świata i dawne autorytety. Naprzód poszła nauka: ludzkość poleciała na Księżyc, codziennością stały się antybiotyki, udoskonalano antykoncepcje. Kobiety, które podczas wojny pokazały, że są samodzielne, przestały być głównie żonami i matkami. Powstały pierwsze systemy ubezpieczeń i nowoczesna pomoc socjalna, która usamodzielniła pp części ludzi. Zmieniła się sytuacja mieszkaniowa – można było mieszkać w pojedynkę lub z partnerem, zapraszać obcych, randkować – wiele osób przeniosło się do anonimowych miast. Rodzina zmieniła swój charakter na „atomowy”, nuklearny.

Przeczytaj również:  Paweł Rabiej obraził kurator Nowak. Teraz sąd kazał mu przeprosić

Ze względu na te zmiany obniżyła się kontrola społeczna (czasem słuszna, często opresyjna), jaka wcześniej wisiała nad jednostką, a zwiększyła sie osobista wolność. Stopniowo zmniejszył się też wpływ i autorytet religii. I na sam koniec pojawiły się parady. Kiedy wystartował ruchy LGBT, świat był już inny i wystarczyło zmienić niewiele. Pomyślcie – jeszcze w latach 40tych te same marsze byłyby rozpędzone pałami i strzałami z karabinów. Ba! Nigdy by nawet się wtedy nie zebrały. To przez te kilka dekad zmienił się świat i to wszystko!

Parady nic nie zmieniły! Były tylko wisienką na torcie, a wy teraz wciskacie wszystkim wisienkę, nie mając tortu!

Tego nie rozumiecie z przeszłości. Teraźniejszość też jest dla was jednak sekretem, bo staracie się stosować metody z przeszłości i z obcych krajów, i dziwicie się, że one w Polsce nie działają. Ponieważ błędnie zakładacie, że szokujące marsze były przyczyną, nie zaś efektem zmiany, maszerujecie od prawie dwudziestu lat po Polsce bez efektu. Lata 60te dawno minęły, a wy ciągle w nich tkwicie. I do tego tkwicie w latach 60tych Europy Zachodniej i Ameryki, a Polska to nie Niemcy i Polska to nie wujek Sam.

Czytaj także: Polak utonął, ratując trójkę dzieci. Holendrzy zorganizowali zbiórkę dla jego rodziny – kwota jest ogromna

Polska jest jak konserwatywny ojciec. Ten ojciec jest zawsze strasznie uparty, często wkurzający i czasem niesprawiedliwy. Ale plucie mu w twarz i wyśmiewanie się z niego nic wam nie da. Z takim ojcem można wiele osiągnąć, ale tylko po dobroci. Taki ojciec musi zacząć najpierw swojego syna szanować, zanim zobaczy świat z jego perspektywy. A wy jakimi jesteście synami? Wy chcecie wszystkiego zaraz, już i teraz, i nawet nie umiecie podziękować.

Przeczytaj również:  Marek Jakubiak nie ma złudzeń: Niemcy wiedzieli, że wojna na Ukrainie wybuchnie

I nie cieszcie się zbytnio na sankcje i przymusy zagraniczne. Nawet jeśli wam sypną jakieś okruchy, to się nimi długo nie najecie. Bo jeśli zmiana nie przyjedzie oddolnie, a z góry, to nie będzie trwała. To, co narzucone może w każdej chwili zostać odrzucone. Zamiast więc paradować w para-religijnych procesjach z waginą w miejscu monstrancji, zajmijcie się budowaniem pozytywnego image’u. Wiem, że to męczące, ale wszystko, co wartościowe, jest męczące!

***

Do StopBzdurom!

Nikt nie ma prawa kraść, a wy co robiliście z rejestracjami samochodowymi?

Nikt nie jest ponad prawem, a wy jak zachowywaliście się wobec policji?

Nikt nie ma prawa nikogo bić, a wy co zrobiliście wolontariuszowi na ulicy?

To wy zaatakowaliście pierwsi, teraz udajecie zdziwienie.

Przestańcie używać osób LGBT jako tarczy! Jesteśmy ludźmi, nie mięsem armatnim!

***

Do zwykłych ludzi!

Przemoc nie jest wyjściem! Chuligani nie mają prawa atakować legalnych, pokojowych demonstracji LGBT!

Demonstranci LGBT nie mają prawa atakować policjantów!

Nie dajcie się tym, którzy chcą eskalacji konfiktów, chaosu, przemocy!

Nie dajcie się wykorzystywać anarcho-komunistom i ich płytkiej narracji o rewolucji. Dla rewolucji ludzki ból i cierpienie to tylko środek do celu!

Jestem gejem, popieram związki partnerskie i chcę tolerancji. Ale droga do tolerancji prowadzi przez wzajemny szacunek i dialog.

(Visited 3 641 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj