propolski.pl: Hołownia w szoku. Greenpeace wtargnął na kongres Polska 2050. „Polska bez węgla 2030” [WIDEO]

Hołownia w szoku. Greenpeace wtargnął na kongres Polska 2050. „Polska bez węgla 2030” [WIDEO]

W sobotę w Warszawie rozpoczął się kongres ruchu Polska 2050, na którym przemawiał jego lider Szymon Hołownia. To, co się jednak wydarzyło, zaskoczyło go nie na żarty.

W trakcie wystąpienia polityka na podest wtargnęli przedstawiciele Greenpeace z flagami „Polska bez węgla 2030″. Wówczas Hołownia zadał im pytanie.

Wydarzenie zorganizowane przez byłego kandydata na prezydenta ma stanowić początek nowego sezonu politycznego. W trakcie zapowiedziano występ gościa specjalnego, który powinien „zmienić oblicze polskiej polityki”. Wciąż jednak nie zdradzono, kto to taki.

Lider Polski 2050 Szymon Hołownia zwrócił się do aktywistów z pytaniem, jak widzą perspektywę odejścia od węgla w ciągu 9 lat.

— Postulat odejścia od węgla jest jednym z najważniejszych, o którym mówimy w naszym programie. Jeżeli pokaże mi pan metodę, jak dojść do Polski bez węgla przy 20 czy 30-letnich zapóźnieniach, tak, żeby w ciągu tych 9 lat, do 2030 roku nie wywołać rewolucji społecznej, niepokojów społecznych, żeby krew nie polała się na ulicach, bardzo chętnie od razu kupię wasz projekt — mówił polityk.

Zobacz również: Biedroń zauważył, że powrót Tuska szkodzi opozycji: “Polaryzuje scenę polityczną i odgrzewa stare spory”

Zobacz również: Francuski europoseł ocenił działania polskiego rządu: „Polska jest bardziej wiarygodna w chronieniu nas niż Macron”

Źródło: Twitter.com

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these