Lider ruchu Polska 2050 Szymon Hołownia powiedział, co według niego nastąpi, gdy Jarosław Kaczyński przedstawi w Sejmie wniosek o samorozwiązanie.

– Optymalnym scenariuszem byłoby, gdyby w Sejmie udało się stworzyć rząd techniczny – podkreślił Szymon Hołownia, który często powraca do tematu skrócenia kadencji Sejmu. W jego ocenie to właśnie byłoby najlepszym rozwiązaniem.

– Optymalnym scenariuszem byłoby, gdyby w Sejmie udało się stworzyć rząd techniczny, który poprowadzi Polskę do uczciwych, wolnych i demokratycznych wyborów – mówił Hołownia w rozmowie z „Super Expressem”.

Były kandydat na prezydenta zwrócił ponadto uwagę na zagrożenia wiążące się z tym rozwiązaniem.

– Bo jeśli Kaczyński położy wniosek o samorozwiązanie, a PO za nim zagłosuje, to co się wtedy dzieje? Wtedy Kaczyński dostaje państwo bez żadnej kontroli na trzy miesiące z hakiem. Bo nie ma wtedy Sejmu, który może kontrolować rząd – ocenił lider Polski 2050.

Hołownia wypowiedział się również w temacie wzrostu cen rachunków mówiąc: – Moi rodzice dostali parę dni temu 500 proc. podwyżki za gaz i nie są jedyni w kraju. Co mają zrobić ludzie, którzy stoją przed sytuacją, w której za chwilę 18 stopni w domu to będzie luksus? – pytał.

Przeczytaj również:  To na jego gospodarstwo spadła rakieta. "Przerażający widok"

Polityk jest zdania, że ceny gazu grzewczego powinny zostać zamrożone. Ocenił, że tak gwałtowne wzrosty cen przyczynią się jedynie do upadku władzy, która wiąże sobie pętlę wokół szyi.

– PiS już się z tego nie podniesie, pytanie tylko, jak bardzo nas do tego grobu wciągną i jak szybko powinniśmy to przerwać – stwierdził.

Zobacz również: Lech Wałęsa bardzo zaniepokoił internautów. Wszystko przez jeden wpis [WIDEO]

Zobacz również: Znany youtuber pojechał na wakacje i spotkał Polaków: „Cały hotel obleśnych Januszy w sandałach”

źródło: wprost.pl

(Visited 821 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj