Szymon Hołownia nie kryje swojego oburzenia w kwestii ustawy o wspieraniu i resocjalizacji nieletnich, którą podpisał Andrzej Duda.

Szymon Hołownia stracił cierpliwość

— Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę pozwalającą z mocy prawa KARAĆ dziesięcioletnie dzieci! Pozwalającą ZMUSZAĆ je do +prac porządkowych+, pozwalającą ZAMYKAĆ je w izolatkach. POZBAWIĆ WOLNOŚCI! Do cholery gdzie my żyjemy?! Panie Prezydencie, JAK PAN MÓGŁ?!!” … — napisał lider Polski 2050.

Do wpisu tego odniósł się szef gabinetu prezydenta Paweł Szrot.

— Dotychczasowe przepisy również pozwalały karać 10-letnie dzieci, 8 i 9-letnie też. Od teraz dolna granica to 10 lat. I dotychczas również można było pozbawiać wolności nieletnich od 13 roku życia. Tu się nic nie zmienia Panie przewodniczący – zwrócił się Szrot do Hołowni.

— Prace porządkowe jako jakiś niewyobrażalny koszmar? Rzeczywiście żyjemy w innych światach. Przeprowadzono szczególnie wnikliwe analizy właśnie pod kątem takich zarzutów. Wiadomo, że prowadziliśmy trudne dyskusje z MS, ale nie zamierzamy powielać nieprawdy — dodał.

Co ulegnie zmianie?

Ustawa wiąże się m.in. z tym, że nieletni sprawcy najpoważniejszych przestępstw będą obligatoryjnie trafiać do zakładów poprawczych.

Zmianie ulegnie również górna granica wieku przebywania w zakładzie poprawczym. Aktualnie znajdują się w nim osoby do 21. roku życia, bez względu na to, jaki czyn karalny popełniły.

Ustawa zakłada także wydłużenie pobytu o trzy lata, jeżeli przeprowadzona resocjalizacja nie przyniesie pozytywnych efektów.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Aleksander Łukaszenka nie wytrzymał: W Polsce ostrzą szable

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Janusz Korwin-Mikke nie ma złudzeń: Elon Musk też zbankrutuje

źródło: Twitter

(Visited 168 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj