Aleksandr Łukaszenka wypowiedział się w mocnych słowach na temat Ukrainy. Białoruski prezydent nie przebierał w słowach. Ocenił, że nasz kraj planuje zająć zachodnie obszary atakowanego przez Rosję sąsiada.

To nie pierwszy raz, kiedy białoruski polityk przedstawia tak bezczelną i kłamliwą narrację.

Aleksander Łukaszenka: W Polsce ostrzą szable

Białoruski przywódca podkreślił, że za wojnę na Ukrainie odpowiada Zachód, który jest głównym winowajcą i agresorem. Tu nie szczędził nawet gróźb, jakie padły pod adresem naszego kraju. 

– Już niektóre postacie i politycy w Polsce ostrzą szable i widzą Ukrainę Zachodnią jako część Polski. Pomysł szalony, ale wydaje mi się, że jeśli inne kraje, na przykład Polska, nadal będą się tak zachowywać, to my – Rosjanie, Białoruś i Ukraina – będziemy wspólnie walczyć przeciwko wam – oświadczył Łukaszenka.

Prezydent Białorusi przypomniał także wypowiedź Romana Giertycha i Tomasza Lisa, którzy posądzali władze w Warszawie o plany oderwania zachodniej Ukrainy od jurysdykcji Kijowa. Zapewnił przy tym, że dołoży wszelkich starań, by zahamować krzywdzący dla Ukrainy proces.

– Dla mnie zniszczenie Ukrainy i utrata integralności, niepodległości Ukrainy są niedopuszczalne i zrobię wszystko, aby Ukraina pozostała w swoich granicach – zakończył Łukaszenka.

Przeczytaj również:  Hit! Łukaszenka wspomina pierwszą przejażdżkę traktorem. Twierdzi, że pędził 280 km/h [WIDEO]

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Czy Putin na coś choruje? Dyrektor CIA rozwiewa wątpliwości

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Bitwa dwóch kobiet o sukienkę w lumpeksie. Nagranie hitem sieci [WIDEO]

źródło: Rzeczpospolita, DoRzeczy

(Visited 160 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj