Sejm nie zaakceptował w poniedziałek do wniosku o uchylenie stanu wyjątkowego na granicy polsko-białoruskiej. Opowiedzieli się za nim posłowie KO, Lewicy, Polski 2050, Dobromir Sośnierz z Konfederacji, Paweł Zalewski oraz Ryszard Galla z Mniejszości Niemieckiej.

Jak nie trudno się domyślić ten stan rzeczy wywołał falę protestów ze strony osób, którym nie pasuje postępowanie polskich władz odnośnie kryzysu na granicy z Białorusią.

Przed Sejmem zebrały się pokaźne grupy wyrażające swój sprzeciw w kwestii stanu wyjątkowego.

— Zgodnie z prawem polskim, międzynarodowym i unijnym. Afgańczycy i Afganki z Kabulu, Panj Shiru, Parwanu, Mazar-e-Sharif powinni zostać zatrzymani przez straż graniczną i odwiezieni do ośrodka strzeżonego. Tam powinni móc złożyć wnioski o ochronę międzynarodową. Łamiąc ich prawa, wprowadzając stan wyjątkowy przy granicy, nie dopuszczając na miejsce działaczy i działaczek prawoczłowieczych, oraz mediów, Polskie władze pokazują, że nie różnią się od białoruskiego reżimu. Nie ma na to naszej zgody! — oznajmili w przemówieniu przed Sejmem przedstawiciele Fundacji Ocalenie.

Do całej sprawy odniósł się prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości, Robert Bąkiewicz.

— Antypolskie protesty pod sejmem. Biedni, naiwni ludzie piłują gałąź, na której wszyscy razem siedzimy… — podkreślił.

Przeczytaj również:  Kaczyński nie boi się gróźb z Brukseli. Chce powrócić do reformy sądownictwa i olewa Unię Europejską

Natomiast Radosław Poszwiński dodał: — Poszedłem zobaczyć jeszcze pod Sejm burdy lewaków po głosowaniu w reżimowym państwie PiS — napisał.

Wyraz swojemu niezadowoleniu dał także lider Polski 2050, który powiedział, co sądzi o nieobecności prezydenta Dudy podczas sejmowego głosowania ws. stanu wyjątkowego.

— My mamy władzę, która wymienia sobie najtajniejsze sekrety w prywatnych mailach, jeśli chodzi o naszą politykę wschodnią, więc może ona się nie zorientowała. Prezydent zajęty był nadmuchiwaniem pomocy do pływania, w czasie swojego urlopu, a nie zareagował wtedy, kiedy trzeba było zareagować, a to, że nie było go dzisiaj w Sejmie, to jest po prostu hańba, to jest policzek wymierzony Rzeczpospolitej — skwitował Szymon Hołownia.

źródło: Twitter.com

(Visited 508 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj