Rząd PiS zyskuje coraz więcej agresywnych przeciwników i osób, które chciałby doprowadzić do jego dymisji. Lider ruchu Polska 2050 zaapelował do całej opozycji, by zmobilizowała swoje siły i wywarła presję zmian na partii rządzącej.

W tym celu opublikował na Facebooku długie nagranie, w którym skomentował bieżącą sytuację polityczną. Przy okazji jeszcze raz poinformował o złożeniu wniosku o rejestrację partii Polska 2050 Szymona Hołowni.

— Wpłacicie te 20,50 zł na Polskę dla naszych dzieci, taką, w której takie koszmary, jak za Kaczyńskiego, nie będą się już powtarzać — zachęcał były prezenter telewizyjny.

Polityk próbował przekonać oglądających, że zadaniem opozycji jest uzyskanie wpływu na rządzących. Przypomniał o możliwości złożenia wotum nieufności, które mogłoby wiele zmienić.

— Nie można im w środku odpuścić. To jest kluczowe, żeby znowu tego nie przespać, żeby znowu nie „zakomentować” tego na śmierć, na zasadzie: „Już tym razem przegięli pałę” i wracam do swoich zajęć. Nie! Teraz trzeba im tę pałę zabrać, żeby już więcej jej nie przeginali — kontynuował Hołownia.

Przeczytaj również:  "Nie ma dziś wątpliwości...". Kwaśniewski przypomniał słowa Putina

— Ta determinacja, mobilizacja, to, że się zapiszecie do nas do ruchu, teraz gdy mnóstwo ludzi do nas przychodzi, że wpłacicie te 20,50 zł na Polskę dla naszych dzieci, taką, w której takie koszmary, jak za Kaczyńskiego, nie będą się już powtarzać — stwierdził.

Zobacz również: Burmistrz Świdnika wulgarnie o protestujących. Wywołał prawdziwą burzę

W wypowiedzi polityka roiło się od krytyki partii rządzącej. Jego zdaniem ta zupełnie nie radzi sobie w obliczu pandemii koronawirusa.

— Najpierw trzeba przetrwać najgorszy czas pandemii. Wprowadzenie stanu klęski żywiołowej bardzo pomogłoby w zarządzaniu kryzysem i dałoby podstawy prawne choćby do tego, co dziś rząd robi bezprawnie – czyli do ograniczania naszych praw i wolności — mówił gwiazdor TVN-u.

źródło: wmeritum.pl

(Visited 584 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj