propolski.pl: Hołownia nie zobaczy się z Tuskiem? Nie mam tego w planach

Hołownia nie zobaczy się z Tuskiem? Padła zaskakująca deklaracja

Lider Polski 2050 Szymon Hołownia zabrał głos w kwestii ewentualnego spotkania z nowym liderem PO Donaldem Tuskiem.

— Nie mam zaplanowanych żadnych spotkań z Donaldem Tuskiem. Nie prowadzimy żadnych rozmów jako ruch. On robi swoją robotę w Platformie, my robimy swoją w Polsce 2050 — powiedział Szymon Hołownia podczas konferencji w Sejmie. Wyjaśnił, że spotkanie z byłym premierem odbyło się dwa miesiące temu.

Nawiązał przy okazji do rozmów z Rafałem Trzaskowskim, którego widział ostatni raz rok temu. Lider Polski 2050 stwierdził, że Rafał Trzaskowski po minionych wyborach prezydenckich był o krok od przejęcia przywództwa w PO, jednak do tego nie doprowadził.

— W momencie, w którym mógł zagrać teraz już tę grę o budowanie własnego ruchu i od Platformy się odkleić – nie podjął tej decyzji. Nie podjął też decyzji o kandydowaniu czy stanięciu tak naprawdę w szranki z Donaldem Tuskiem. My się możemy spotkać z każdym, kto widzi, że polska polityka potrzebuje nowej polityki – niestarej polityki, polityki opartej na reminiscencjach, na powrotach, na powtarzaniu tych samych zaklęć, które już były powtarzane, tylko rzeczywiście nowej. Jak Rafał się zdecyduje coś zrobić, ale na konkretnie – wyjść i coś zrobić, to będzie przestrzeń, żeby usiąść i rozmawiać — mówił były prezenter.

Hołownia przyznał, że jeżeli dojdzie do „rozmów koalicyjnych” z Donaldem Tuskiem, to musiałoby dojść do wygranych przez partie opozycyjne wyborów.

— Nie mam zaplanowanych żadnych spotkań z Donaldem Tuskiem. Nie prowadzimy żadnych rozmów jako ruch. On robi swoją robotę w Platformie, my robimy swoją w Polsce 2050 — powtórzył lider Polski 2050.

— Pewnie będzie czas, żeby do stołu siąść i rozmawiać – tak jak z każdym, z (prezesem PSL) Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem, z przedstawicielami Lewicy, jak – daj Boże – kiedyś może z przedstawicielami (Porozumienia) Jarosława Gowina, ale nie o tym, jak się zjednoczyć, tylko o tym, jak rzeczywiście dzisiaj odpowiedzieć na te pytania, które dzisiaj jak jeździmy w Polskę zadają nam Polacy — podsumował Hołownia.

Zobacz również: Sondaż: Czy PiS bez Kaczyńskiego ma szansę wygrać wybory?

Zobacz również: Trzaskowski: Nie opuszczam Platformy Obywatelskiej, nigdzie się nie wybieram

źródło: stefczyk.info

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these