propolski.pl - Andrzej Duda na tle flag stojący, stand

Andrzej Duda mówi stanowcze „nie” dla złodziejstwa: „W Polsce jest grupa, która chce obalić naszą politykę”

Urzędujący prezydent Andrzej Duda spotkał się z wyborcami w Solcu Kujawskim. Polityk stanowczo sprzeciwił się „złodziejstwu” i nieprawości.

— W Polsce jest grupa, która chce obalić naszą politykę. Chcą nas zawrócić o 5 lat. A ja mówię „nie” złodziejstwu! Nie pozwolę na to. Te pieniądze mają wrócić do polskiego społeczeństwa. To są państwa pieniądze — mówił prezydent Andrzej Duda.

Podkreślił przy tym, że najważniejsze to pielęgnować spokojną i rozważną politykę, która będzie służyła „zwykłym obywatelom, a nie elitom”.

— Nie oszukujmy się, jeżeli politycy PO dojdą do władzy, będą likwidowali świadczenia społeczne, które zostały w ciągu ostatnich lat ustanowione — mówił.

Podczas spotkania Andrzej Duda w zdecydowanym tonie oświadczył, że nadal będzie „stał na straży polskich spraw”.

— Chcę budować drogi i mosty, nie chcę awantur, które niszczą dobrą dla państwa politykę — dodał, zwracając się do sympatyków.

Ubiegający się o reelekcję prezydent poruszył także temat przekopu Mierzei Wiślanej. Zapewnił przy tym, że oba projekty zostaną dokończone.

Zobacz również: Prezydent Duda uderza w Tuska i PO: “Tacy są ci ludzie, nie mają honoru”

— Duże inwestycje i wielkie inwestycje w Polsce będą kontynuowane, bo one przynoszą i przyniosą w przyszłości miejsca pracy. Wbrew Rosji i wbrew niektórym środowiskom w Polsce będzie zbudowany kanał przez Mierzeję Wiślaną, bo to także jest element wolności, żebyśmy mogli wpływać na nasze wody terytorialne i żebyśmy nie musieli o to pytać Rosjan, czy nam wolno, czy nie, wpływać na wody Zalewu Wiślanego z Zatoki Gdańskiej i z Morza Bałtyckiego — przemawiał w Solcu Kujawskim prezydent RP.

Polityk przekonywał, że CPK w rezultacie rozwinie nasze państwo.

— Są eksperci, którzy twierdzą, że to będzie nawet 3% naszego PKB — to, co on będzie generował, ten ruch gospodarczy, ruch handlowy, wszystkie przedsiębiorstwa, które wokół wyrosną, pieniądze, które zostaną tam zainwestowane, te wszystkie połączenia komunikacyjne – 1800 km linii kolejowych, nowe drogi, które powstaną. To wszystko będzie zastrzyk inwestycyjny i gospodarczy dla naszego kraju — podsumował Duda.

źródło: dorzeczy.pl

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these