We wtorek wieczorem w mediach poinformowano o śmierci aktora Dariusza Gnatowskiego. Artysta, najlepiej kojarzony z roli Arnolda Boczka w sitcomie „Świat według Kiepskich” chorował na cukrzycę typu 2.

Śmierć odtwórcy roli Boczka w serialu „Świat według Kiepskich” została potwierdzona przez telewizję Polsat News. Gnatowski przebywał w Szpitalu Specjalistycznym im. J. Dietla w Krakowie. Aktor miał 59 lat.

Gnatowski wychował się w Zabrzu. W 1985 roku ukończył Państwową Wyższą Szkołę Teatralną im. Ludwika Solskiego w Krakowie. Odnajdował się w rolach charakterystycznych i drugoplanowych. Wystąpił w takich produkcjach jak: Młode Wilki 1/2, Sara, Miasto Prywatne, Demony wojny według Goi, Ogniem i mieczem, 13-ty posterunek, Tygrysy Europy czy Marzenie. Popularność przyniosła mu jednak rola sąsiada Ferdynanda Kiepskiego we flagowym sitcomie telewizji Polsat, nadawanym od 1999 roku.

20 grudnia 1986 roku zadebiutował w roli Mieczysława Walpurga w „Wariacie i zakonnicy” Witkiewicza w reż. Krzysztofa Jasińskiego w Teatrze STU w Krakowie. W 1985 roku wystąpił jako Pyzo w „Ferdydurke” w reżyserii Macieja Wojtyszki.

Przeczytaj również: Wojciech Cejrowski wzywa do buntu przeciwko obostrzeniom: „Obywatele powinni samodzielnie decydować”

W szpitalu w Krakowie zmarł Dariusz Gnatowski, między innymi odtwórca niezapomnianej roli Arnolda Boczka w serialu Świat według Kiepskich. Miał 59 lat.

Gepostet von KiKŚ – Konflikty i katastrofy światowe am Dienstag, 20. Oktober 2020

źródło: RMF FM

(Visited 4 380 times, 1 visits today)
Przeczytaj również:  Harcerze nakręcili film o Powstaniu Warszawskim, YouTube go zablokował. Treści "niebezpieczne i agresywne"

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here