Były przewodniczący Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna gościł na antenie radia RMF FM w programie red. Roberta Mazurka. Tematem dyskusji była obecna sytuacja wewnątrz Platformy Obywatelskiej — rozmawiano o zmianie Borysa Budki, a także zagrożonej senackiej większości dla opozycji.

Schetyna został zapytany m.in. o następcę Borysa Budki na stanowisku lidera PO. Sam nie będzie kandydował w wyborach nowych władz klubu parlamentarnego Platformy Obywatelskiej. — Będę popierał tych, którzy mają duże szanse na zwycięstwo i dadzą nowy impuls do dobrego zarządzania klubem, i nowy początek całej Platformy Obywatelskiej — stwierdził w porannej rozmowie w RMF FM.

Rozmowa dotyczyła również Rafała Trzaskowskiego:

— Na Dolnym Śląsku widziałem też Trzaskowskiego w bardzo dobrej formie — przekonywał Schetyna. — Budował tłumy.

— Był znakomity, ale przegrał, jak zwykle. Nie martwi pana raczej to drugie, że wszystko idzie świetnie, a później przegrywamy? — skontrował prowadzący.

— Wie pan, to jest pytanie, wrócę do Senatu…

Gdzie też przegraliście wybory, tak by the way… — zauważył Mazurek.

— Mamy większość, którą skutecznie egzekwujemy w Senacie. Chciałbym takich porażek, wie pan. Bo jeżeli ma się dobrych współpartnerów, współpracowników, koalicjantów i sojuszników, to nawet jeśli nie wygrywa się w matematyce, to można budować takie koalicje, które dają poczucie…

— Na razie rzeczywiście los panu sprzyja i porażek panu nie brakuje — skwitował dziennikarz.

Przeczytaj również: USA: Bojówkarz Antifa chciał obrzucić policję koktajlem Mołotowa. Sam się podpalił. Skończyło się tragicznie

źródło: RMF FM

(Visited 3 372 times, 1 visits today)
Przeczytaj również:  Czarzasty o prezydencie Dudzie: „Oczywiste. Był nikim i został nikim"

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here