Warszawie

Gorąco na proteście aktywistów w Warszawie. Mieszkańcom i przechodniom puściły nerwy: „Wy***ć lewaki j***e!”

Ruch ekologiczny Extinction Rebellion zablokował w poniedziałek w Warszawie ulicę Świętokrzyską, ogłaszając „alarm klimatyczny”. Trasa była nieprzejezdna w obydwu kierunkach pomiędzy ul. Emilii Plater i Marszałkowską. W związku z zaistniałą sytuacją, niektórzy mieszkańcy miasta postanowili wyrazić swoją dezaprobatę dla działań eko-aktywistów.

Blokada ulic w Warszawie to wyraz — jak zapowiadali organizatorzy w mediach społecznościowych — nieposłuszeństwa obywatelskiego. „Dlaczego się buntujemy? Jeszcze nigdy w swojej historii ludzkość nie znajdowała się w tak krytycznej sytuacji” — przekonują aktywiści.

Blokowanie ulic nie spotkało się z ciepłym przyjęciem ze strony mieszkańców stolicy. Na miejscu dochodziło do ostrych wymian zdań, pod adresem członków Extinction Rebellion padały również przekleństwa i obelgi.

— Niech wypier**alają… śmiecie z Antify 

Co wy robicie? Spierdzielajcie stąd! Ludzie chcą wrócić z pracy do rodziny, a wy co? Własną propagandę sprzedajecie? Banda leni do roboty się weźcie! Wynoście się stąd! — nawoływał jeden z przechodniów.

Chcemy żyć! Chcemy żyć! — skandowali w odpowiedzi lewicowcy.

Przeczytaj również: Grzegorz Schetyna nawet nie zauważył, że został „postrzelony” przez Roberta Mazurka. „Tego panu nie brakuje”

https://www.facebook.com/145097776143903/videos/328166491724079/?xts%5B0%5D=68.ARAJxtfh8DIMiprbsrLq-UMPQ2qHwMGZaLJj95EPUei1fL9j20GOGVwn8OItlvIv4yxv4Di3ElNTlQQbNCXBux3I69TlQYCumwoDhnbGgknxNV7sQsIsQYVvFMRlU0snEURO_uYllAJGNkZSFGgViNIhfOB3com_cxfYPjeWeMs5kqRDnk7KwUY2PZ_2bH9lt1ne7DVAgVgVM6ld_nAht1jaHILKGknhEBf8aellOw37k7u_ysCvSbkRU-xiT1UJt0DruDkVgbieNpESd8w-SXN9pePKAQKKKq-Ki0j0hee-LdhqyD2bJjfLtg4fu8ThfesLod6HdMr2nIk&tn=-R

źródło: OKO.press

About the Author

Malicki Jan

Wspieram polskie sprawy i opowiadam się po stronie wolności. Chętnie oddaję się urokom rozrywki cyfrowej i jestem na bieżąco z platformą Xbox i Playstation.

One thought on “Gorąco na proteście aktywistów w Warszawie. Mieszkańcom i przechodniom puściły nerwy: „Wy***ć lewaki j***e!”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these