Ruch ekologiczny Extinction Rebellion zablokował w poniedziałek w Warszawie ulicę Świętokrzyską, ogłaszając „alarm klimatyczny”. Trasa była nieprzejezdna w obydwu kierunkach pomiędzy ul. Emilii Plater i Marszałkowską. W związku z zaistniałą sytuacją, niektórzy mieszkańcy miasta postanowili wyrazić swoją dezaprobatę dla działań eko-aktywistów.

Blokada ulic w Warszawie to wyraz — jak zapowiadali organizatorzy w mediach społecznościowych — nieposłuszeństwa obywatelskiego. „Dlaczego się buntujemy? Jeszcze nigdy w swojej historii ludzkość nie znajdowała się w tak krytycznej sytuacji” — przekonują aktywiści.

Blokowanie ulic nie spotkało się z ciepłym przyjęciem ze strony mieszkańców stolicy. Na miejscu dochodziło do ostrych wymian zdań, pod adresem członków Extinction Rebellion padały również przekleństwa i obelgi.

— Niech wypier**alają… śmiecie z Antify 

Co wy robicie? Spierdzielajcie stąd! Ludzie chcą wrócić z pracy do rodziny, a wy co? Własną propagandę sprzedajecie? Banda leni do roboty się weźcie! Wynoście się stąd! — nawoływał jeden z przechodniów.

Chcemy żyć! Chcemy żyć! — skandowali w odpowiedzi lewicowcy.

Przeczytaj również: Grzegorz Schetyna nawet nie zauważył, że został „postrzelony” przez Roberta Mazurka. „Tego panu nie brakuje”

NIE WYTRZYMAŁ!

Gepostet von Wstydzę się KODziarni am Montag, 7. September 2020

źródło: OKO.press

(Visited 50 068 times, 6 visits today)
Przeczytaj również:  “Margot” na listach wyborczych? Posłowie KO i Lewicy niczego nie wykluczają

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here