Grzegorz Schetyna wyraził swoje niezadowolenie z powodu ustawy zaproponowanej przez Prawo i Sprawiedliwość ostatniego wieczora. Lider PO zamieścił na Twitterze wpis, w którym nie krył emocji z powodu zaistniałej sytuacji.

— Wprowadzana pod osłoną nocy w rocznicę stanu wojennego ustawa specjalna łamiąca kręgosłupy sędziom to hańba; każdy sędzia, który założy mundur PiS, będzie potępiony i rozliczony — pisał Grzegorz Schetyna.

Prawo i Sprawiedliwość złożyło w Sejmie projekt nowelizacji ustawy o ustroju sądów powszechnych, Sądzie Najwyższym i innych ustaw. Projekt wprowadza m.in. możliwość złożenia sędziego z urzędu, a także dokonuje zmian w procedurze wyboru I Prezesa SN.

Projekt nakłada też na sędziów obowiązek poinformowania, do jakich partii należeli, w jakich stowarzyszeniach działają oraz pod jakim nickiem występują na portalach społecznościowych.

Decyzja partii rządzącej bardzo nie spodobała się totalnej opozycji, która zapowiedziała odzew i stanowczy sprzeciw.

Szef PO odniósł się do tweeta zamieszczonego przez prawnika Marcina Matczaka: „Proszę polityków opozycji, aby zapewnili polskich sędziów, że jeżeli aparat represji dyscyplinarnych dotknie ich pod rządami PiS, po zmianie władzy ci sędziowie będą traktowani przez praworządną Polskę jak bohaterowie, a osoby nadużywające uprawnień dyscyplinarnych będą osądzone”.

Przeczytaj również:  Witold Pilecki i Siostra Izabela. Dwa przykłady niezłomności charakteru na kartach dwóch książek

 

 

źródło: tvp.info

(Visited 98 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj