Poseł Grzegorz Braun podczas ostatniego posiedzenia Sejmu próbował zadać trzy pytania do członków rządu PiS. Odpowiedzi się jednak nie doczekał, ponieważ Marszałek Sejmu Elżbieta Witek odrzuciła wszystkie trzy pytania.

Sytuacja ta spotkała się z oburzeniem Grzegorza Brauna, który zamieścił wpis na Facebooku, prosząc sympatyków o udostępnianie.

Konfederacji odmówiono prawa do składania wniosków w sprawie informacji bieżących, a także zadawania pytań. Poseł ugrupowania nie odpuszczał i zwrócił się do Marszałek Sejmu z prośbą o ustosunkowanie się do trzech zagadnień.

Inne pytania od wszystkich pozostałych partii w Sejmie zostały przyjęte i zaakceptowane.

Oto pytania, które zaproponował Grzegorz Braun.

1. Biografia Pana Ministra Finansów Tadeusza Kościńskiego – nieznana szerzej, a budząca uzasadnione zainteresowanie opinii publicznej.

2. Starszy sierżant sztabowy armii izraelskiej Jonny Daniels – jego praca dla Rządu RP (ew. firm i instytucji podległych Panu Premierowi), jego osobista znajomość z Panem Premierem oraz ew. wpływ na decyzje kadrowe i programowe podejmowane przez Pana Premiera – w tym decyzje dotyczące formowania i działania Rady Ministrów w poprzednim i aktualnym składzie.

3. Działania administracji, Policji i innych służb podległych Panu Ministrowi Mariuszowi Kamińskiemu w dniu 11 listopada 2019 i w dniach następnych.

Przeczytaj również:  "Nie będę wiecznie czekać". Kukiz postawił PiS warunek

— Informowaliśmy Was dzisiaj, że naszej Konfederacji w Sejmie odmówiono prawa do składania wniosków w sprawie informacji bieżącej i zadawania pytań w sprawach bieżących – oto pierwsze efekty tej cenzury! Poseł Grzegorz Braun wystosował do marszałek Sejmu z PiS, Elżbiety Witek, prośby o uwzględnienie jego trzech pytań w sprawach bieżących („Zgodnie z art. 196 Regulaminu Sejmu RP najuprzejmiej informuję, że na najbliższym posiedzeniu Sejmu pragnę zadać pytania w pilnej sprawie bieżącej”) i wszystkie 3 pytania zostały przez panią marszałek… odrzucone! — napisał na Facebooku Grzegorz Braun.

źródło: nczas.com, facebook.com

(Visited 270 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj