Kamila Gasiuk-Pihowicz była gościem programu Polsat News. Posłanka skomentowała projekt nowelizacji ustaw o sądach autorstwa PiS.

— To ustawa o prześladowaniu sędziów. PiS chciałby, żeby sędziowie orzekali tak, jak wskazuje na to interes partii — powiedziała Kamila Gasiuk-Pihowicz.

Przygotowany przez posłów PiS projekt nowelizacji przepisów o ustroju sądów i Sądzie Najwyższym, a także o sądach administracyjnych, wojskowych i prokuraturze został wczoraj zamieszczony na stronach Sejmu.

Projekt zakłada rozszerzenie przesłanki odpowiedzialności dyscyplinarnej, wprowadza także możliwość złożenia sędziego, który podważa KRS czy prerogatyw prezydenta. Ponadto nakłada na sędziów obowiązek poinformowania, w jakich partiach byli, do jakich stowarzyszeń przynależą, a także pod jakim nickiem występują na portalach społecznościowych.

— To ustawa, która jest ciosem w polski wymiar sprawiedliwości. Idzie w zupełnie innym kierunku niż orzeczenie Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej i wyrok Sądu Najwyższego, zwiększa bowiem poziom zależności polskich sędziów od polskich władz — powiedziała Kamila Gasiuk-Pihowicz.

Posłanka jest zdania, że partia rządząca niszczy Polakom życie.

— PiS niszcząc niezależność polskiego wymiaru sprawiedliwości, niszczy życie ludziom. Taka ustawa to kolejna polityczna represja wobec sędziów, którzy okazują szacunek TSUE lub SN i ich orzeczeniom — dodała parlamentarzystka.

Przeczytaj również:  „Ławę rządową dla was trzeba zamienić na ławę oskarżonych”. Braun nie wytrzymał w Sejmie [WIDEO]

— TSUE zadał cios w samo serce wszystkich zmian, jakie PiS wprowadzał w wymiarze sprawiedliwości. Politycy PiS-u leżą na ringu i krzyczą, że zwyciężyli — oceniła polityk.

 

źródło: dorzeczy.pl 

(Visited 30 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj